Krásna a jedinečná svadobná kytica

Štandardný
Svadobná kytica

Ružová kala je nádherný kvet ideálny na svadobnú kyticu

Svadobná kytica je hlavným prvkom kvetinovej výzdoby na svadbe a zároveň ozdobou každej nevesty, preto je potrebné venovať jej výberu značnú pozornosť. Dôležité pri jej výbere je zvoliť vhodné kombinácie kvetov aj prípadných doplnkov (napr. perličky, čipka), kvalitný kvetový materiál a šikovnú floristku, ktorá dokáže vyčarovať svadobnú kyticu ešte krajšiu ako vo vašich najtajnejších snoch a predstavách.

Ešte pred osobnou návštevou kvetinárstva si môžete pozrieť zopár inšpirácií pre svadobné kytice na internetových stránkach, kde je ich výber naozaj obrovský, získate tak lepšiu predstavu o tom, ktorá kytica bude pre vás tá pravá. Do kvetinárstva sa potom môžete vybrať s konkrétnym obrázkom vytúženej kytice, čo je najjednoduchší spôsob, ako oboznámiť aranžérku s vašimi predstavami o svadobnej kytici.

Svadobná kytica podľa želania nevesty

Svadobná kytica pre nevestu

Farebná svadobná kytica

Svadobná kytica a jej výber je výsostným právom nevesty, niekedy je však dobré vypočuť si aj odporúčania a rady od skúsenej floristky, ktorej už prešlo rukami množstvo svadobných kytíc. Práve ona najlepšie vie, ktoré kvety spolu kombinovať a ktoré radšej nie a tiež aké druhy kvetov sú vhodné pre konkrétny typ kytice.

Pri výbere kytice je tiež vhodné zohľadniť typ nevesty aj svadobných šiat a topánok – všetko by spolu malo ladiť. Napríklad menšia okrúhla kytica z jedného typu kvetov (napr. z ruží, pivoniek, gardénií či kálií), ktoré sú husto naskladané vedľa seba, tzv. kvetinový tuf, je vhodný takmer pre každý typ nevesty a v súčasnosti aj mimoriadne obľúbený.

Populárne sú aj kytice previsnuté, napr. kvetinový vodopád, ktorý je naozaj krásnou svadobnou kyticou aj pre vyššie nevesty alebo previsnuté kytice v tvare kvapky či slzy.

Svadobná kytica – Glamélia

Svadobná kytica - glamelia

Glamélia pre nevestu

Veľmi originálnou a krásnou svadobnou kyticou je tzv. Glamélia – svadobná kytica viazaná z okvetných lístkov (napr. lupeňov ruží), ktoré sú dokonale naskladané vedľa seba tak, aby vytvárali jeden prekrásny veľký kvet.

Keďže vytvoriť takúto kytice je dosť náročné a pracné, treba počítať aj s vyššom cenou za jej zhotovenie.