Kreatívne hračky sú ideálnym darčekom pre deti

Štandardný

Hračkám sa v dnešnej dobe nekladú medze, pokiaľ sa jedná o ich pestrosť a prínos pre naše detičky. Detská izba nie je detskou izbou pokiaľ nie je plná hračiek. Než zistíte, čo by vaše dieťa mohlo baviť nakúpite systémom pokus-omyl nesmierne množstvo hračiek. Je to spôsobené tým, že každé dieťa má rado iný druh zábavy a hrania sa. Blížia sa narodeniny a ešte neviete, aký typ hračiek by sa mohol vášmu malému páčiť? Prečítajte si niekoľko tipov, ktoré ocení rodič aj dieťa. Zamerajte sa najmä na kreatívne hračky. 

kreatívne hračky

Kreatívne hračky ponúkajú viac než zábavu.

Kreatívne hračky rozvíjajú v deťoch kreativitu 

Viete, ako môžete deti zabaviť, oddýchnuť si a nevyčítať si to? Tak, že im podsuniete kreatívne hračky, ktoré v nich vzbudia túžbu po kreativite a následne sa vrhnú do činnosti, u ktorej rodič nie je potrebný. Medzi také hračky patrí napríklad samolepiaca tabuľa na kriedy, ktorú môžu ľubovoľne pokresliť. Prípadne je vhodná aj magnetická tabuľa na fixky. Skvelý nápad do detskej izby je zaobstaranie popísateľnej tapety na stenu, ktorú môžu deti kompletne pokresliť fixkami. Hračky by nemali slúžiť čisto len na zábavu. Ideálne je ak sa deti počas hracieho procesu aj rozvíjajú, napríklad pomocou logických hier, kde musia k vyriešeniu použiť všetky svoje nadobudnuté schopnosti.

kreatívne hračky

Kreatívne hračky si vaše deti zamilujú.

Nie je to len o zábave 

Dať dieťaťu hračku a mať od neho pokoj na niekoľko minút je síce príjemná predstava pre rodiča, ale faktom je, že by sa dieťaťu mal rodič venovať aj počas hracieho procesu. Najjednoduchšie kreatívne hračky sú napríklad vkladacie kocky, kde si dieťa musí poradiť s tvarmi predmetov a správne ich vtlačiť do požadovaného tvaru. Práve od toho by mal byť rodič po ruke a pomôcť dieťaťu v prípade, ak si nevie s hračkou poradiť. Dieťa si postupom času zapamätá, ktorá kocka kam patrí a aj vďaka tomu sa bude vyvíjať tým správnym smerom. Prínosné sú aj vedomostné hry, vďaka ktorým sa naučia počítať alebo spoznajú abecedu. Možností je mnoho, nepremrhajte šancu pomôcť vašej ratolesti vo vývine.