Krištáľová živica a jej využitie v domácom kreatívnom tvorení

Štandardný

Fantázii, kreativite a zručnosti sa medze nekladú a tak práve kreatívne tvorenie patrí k obľúbenému hobby dnešnej doby. Pre niekoho je kreatívne tvorenie najmä voľnočasovým koníčkom, ktorý poskytuje potrebné uvoľnenie, relax a vymanenie sa z kolotoča pracovných povinností. Kreatívne tvorenie môže mať mnoho podôb… Možno vám učarovalo šitie, vyšívanie, pletenie či háčkovanie alebo servítková metóda, tzv. dekupáž, prípadne výroba vlastných šperkov pomocou krištáľovej živice. Každopádne sú však akékoľvek ručné práce veľmi dobrým spôsobom ako relaxovať a mali by sme k nim viesť aj naše deti. Pre deti je takéto tvorenie skvelou voľnočasovou aktivitou a to nielen v rámci školských aktivít alebo počas letných táborov či v škole v prírode. Tentokrát sa však budeme venovať tvoreniu, ktoré je vhodnejšie pre dospelých alebo tínedžerov, pretože nás bude zaujímať najmä krištáľová živica a možnosti jej využitia v domácej tvorbe.

Výrobky z krištáľovej živice

Krištáľová živica sa dá použiť aj ako hmota na spevnenie bižutérie.

Krištáľová živica a jej potenciál

Krištáľová živica je hmota, resp. materiál, ktorý pozostáva z dvoch zložiek a to zo samotnej živice a tvrdidla. Táto hmota je po vytvrdnutí a zaschnutí veľmi pevná, celistvá a priehľadná, čo sa dá využiť pri tvorení rozličných priehľadných dekoratívnych predmetov, doplnkov do domácnosti (napr. zo sušených kvetov), bižutérie, šperkov či rôznych výrobkov zhotovených servítkovou metódou. Na internete môžete nájsť veľa zaujímavých nápadov a návodov na výrobu predmetov, pri ktorých vám krištáľová živica nesmie chýbať.

Šperky z krištáľovej živice

Aj takéto krásne šperky dokážete vytvoriť pomocou krištáľovej živice.

Výroba ozdôb, šperkov, magnetiek či iných doplnkov

Na tvorenie pomocou krištáľovej živice sú na trhu v ponuke špeciálne plastové formy rôznych tvarov a veľkostí. Pomocou nich si môžete vytvoriť rôzne predmety, ako napr. prívesky, náušnice, magnetky či iné doplnky a dekorácie. Týmto spôsob môžete do zvolených foriem zalievať napr. kamienky, koráliky, flitre či obrázky s rôznymi grafickými motívmi. Krištáľová živica je dostupná v klasickom čírom prevedení, ale aj v rozličných farebných variantoch. Napríklad v zlatom, bronzovom či perleťovom prevedení.