Kritériá výberu garážových dverí 

Štandardný

Garážové dvere sú kľúčovým prvkom každého domova nielen z hľadiska bezpečnosti, ale aj z pohľadu estetického. Výber správnej garážovej brány však môže byť náročný vzhľadom na rozmanitosť modelov dverí dostupných nielen na našom domácom trhu. Existuje celý rad viac alebo menej dôležitých aspektov, ktoré treba zvážiť pred kúpou a inštaláciou garážových  dverí

     Výrobcovia ponúkajú niekoľko typov garážových dverí. Navzájom sa líšia predovšetkým konštrukciou a spôsobom otvárania. V ponuke výrobcov garážových dverí sú výklopné dvere, sekčné dvere, rolovacie dvere a výklopné dvere. 

garážová brána vysvietená
Estetika, bezpečnosť, rôzne konštrukcie a spôsoby otvárania – výber garážových dverí vie dať riadne zabrať.

Typy garážových dverí 

  • výklopné dvere sú asi najviac obľúbené medzi užívateľmi; potrebujú však priestor pred garážou, pretože spodná časť dverí sa vysúva von z  garáže,  
  • sekčné dvere pri otváraní nezaberajú miesto pred garážou; sú vhodné do garáží orientovaných do ulice,  
  • rolovacie dvere (alebo aj žalúzie) zaberajú najmenej miesta; rolovacie brány sa kupujú ihneď s elektrickým pohonom a 
  • výkyvné dvere sú najstarším typom; otváranie krídel dverí vyžaduje veľa miesta a nie vždy je možné namontovať elektrický pohon. 
otváranie garážovej brány
Základnou otázkou je, či preferujete dvere výklopné, sekčné, rolovacie alebo výkyvné.

Garážové dvere – tradičné alebo moderné?

     Výber garážových dverí je rozhodnutie, ktoré si vyžaduje zváženie mnohých faktorov. Nezabudnite myslieť nielen na estetiku, ale aj na funkčnosť, bezpečnosť a jednoduchosť používania vašich nových garážových dverí. Zvážte, ktorý typ dverí sa najlepšie hodí k vášmu domu ako aj každodennému životnému režimu a štýlu. Ktoré a aké materiály budú najodolnejšie a nenáročné na údržbu. Konečný výber závisí od vašich individuálnych preferencií a potrieb. 

     Keď ste sa rozhodli, aký typ a materiál garážových dverí najlepšie vyhovuje vašim potrebám, ďalším krokom je zvážiť ich štýl a aplikáciu. Garážové dvere sú  totiž nielen praktickým prvkom domu, ale aj dôležitým estetickým faktorom. Prvá otázka, ktorú si treba položiť je, či preferujete tradičný alebo moderný štýl. Garážové dvere sú dostupné v mnohých verziách. Od klasických brán s ozdobnými detailmi až po minimalistické a moderné. Výber typu dverí závisí od charakateru vášho obydlia a osobných preferencií.