Kuchyňa, kde to dýcha domovom

Štandardný

Dnes je doba, kedy ľuďom až príliš záleží na tom, aby bolo všetko perfektné a dokonalé, predháňajú sa v super autách, v značkovom oblečení a obuvi aj v luxusných kabelkách, a tiež v dizajnovo dokonalých záhradách či interiéroch svojich bytov i rodinných domov. A pritom ani v dokonale navrhnutom a luxusne zariadenom dome či byte nikdy nemusíte pocítiť pravý význam slova domov, aj napriek tomu, že všetko vyzerá ako vystrihnuté z katalógu. Pre porovnanie možno stačí, ak si spomenieme napríklad na to, aká jednoduchá a pritom útulná bývala kuchyňa starej mamy, kde to ani zďaleka nežiarilo luxusom ani dokonale zorganizovaným priestorom, a predsa sme sa tam zakaždým cítili príjemne či priam až úžasne. Ani vaša kuchyňa nemusí byť dokonalá či špičkovo vybavená, stačí ak bude dýchať domovom.

V jednoduchosti je krása…

kuchyňa

Čistá línia kuchyne.

Každá kuchyňa sa dá zariadiť funkčne a pritom jednoducho, a práve v jednoduchosti sa skrýva ich krása, šarm a pôvab. Všimnite si napr. kuchyne v škandinávskom či tzv. severskom štýle, ktoré sú mimochodom veľmi obľúbené už aj u nás a úplne si vystačia s bielou farbou v kombinácii s prírodnými odtieňmi, napr. v tónoch dreva. Ak si teda zvolíte pre svoju kuchyňu ako základ kuchynský nábytok v základnom bielom prevedení, určite nič nepokazíte, pretože biela kuchyňa sa výborne hodí do malých aj veľkých priestorov, ktoré vyslovene presvetlí a rozžiari, stačí ju len zariadiť naozaj prakticky, funkčne, a pritom jednoducho a nadčasovo. Krásny efekt dosiahnete v kombinácii so sivou alebo s drevom v jeho prírodnej farbe.

Doplnky vyberajte s citom…

V kuchyni, kde to má dýchať domovom, sa použitiu rôznych doplnkov nevyhnete, treba ich však vyberať veľmi uvážene a s citom. Opäť vsaďte na prírodné materiály, napríklad prírodné tkaniny ako je bavlna, ľan a vlna v prevedení malého tkaného koberčeka pri kuchynskej linke či mäkkých vankúšikov na stoličkách, prípadne menšie zelené izbové rastliny v bielych alebo svetlomodrých črepníkoch na okne a zopár sviečok úplne postačí na to, aby vaša kuchyňa pôsobila útulne.

kuchyňa

Kuchyňa s rôznymi doplnkami.