Kuchynský drez a jeho praktickosť

Štandardný

Moderná kuchyňa zaznamenala v posledných rokoch nebývalý posun vpred. Vďaka novým technológiám prípravy jedla a dokonalosti spotrebičov je práca v kuchyni oveľa jednoduchšia a časovo menej náročná. Všetci ale aj naďalej potrebujú správnu pracovnú dosku a kuchynský drez s vhodnou batériou. Výber drezu by mal podliehať niektorým kritériám, aby vás uspokojil na dlhú dobu. Spomeňme dizajn, rozmery či materiál, ktorý vám na vaše účely poslúži najviac. Máte na výber z množstva tradičných i moderných materiálov. Najčastejšie sa stretnete s nerezom, nasledovaný je keramikou a moderným granitom. Každý z materiálov má svoje klady i zápory. Ide len o to, aby ste správne posúdili svoje nároky aj zvyklosti. Rozhoduje samozrejme i štýl kuchyne, do ktorej drez kupujete.

kuchynský drez
Granitový kuchynský drez s odkvapom Stone 45 S-TG

Nerezový kuchynský drez

Nerez vyzerá atraktívne nielen v použití  pre drez, ale aj pre pracovnú dosku. Je to kvalitný a veľmi estetický, ale aj takmer nezničiteľný a ľahko udržiavateľný materiál. Odoláva vysokým teplotám i mastnote, je ale treba dávať pozor, aby ste ho nepoškriabali ostrými predmetmi. Sú na ňom tiež dobre viditeľné kvapky vody a stopy vodného kameňa.

kuchynský drez
Luxusný nerezový drez Zenit R15 1B s excentrickým ovládaním

Kuchynský drez a zopár rád pred kúpou

Kuchynské drezy sa dajú namontovať na niekoľko spôsobov. Väčšina je určených výhradne pre jeden typ montáže. Existujú však aj drezy, ktoré sa dajú namontovať na viac spôsobov. Najčastejší spôsob montáže je horná montáž, kedy sa drez zapustí do výrezu v pracovnej doske. Ak však plánujete použiť kamennú pracovnú dosku, tak máte na výber aj možnosť namontovať drez zospodu, čo je zaujímavý dizajnový prvok. Typ a veľkosť drezu sú vlastnosti, ktoré budú mať pravdepodobne najväčší význam pri výbere drezu. Kuchynský drez sa vyrába v niekoľkých rôznych typoch. Je potrebné voliť s ohľadom na praktickosť a nezabudnite tiež na pomer veľkosti vzhľadom ku zvyšku kuchyne. Samostatne žijúci pár bude mať určite iné požiadavky ako veľká rodina. Veľkosť drezu bude mať tiež vplyv na cenu.