Kuchynský drez je stále stredobod kuchyne

Štandardný

Kuchynský drez ostáva aj v dnešnej dobe plnej nových kuchynských zariadení (predovšetkým umývačiek riadu) stále veľmi dôležitou a jednou z najpoužívanejších častí kuchyne. Preto sa na kuchynskom dreze neoplatí šetriť. Nutnosť správneho výberu drezu asi nie je potrebné zdôrazňovať. Pri výbere správneho kuchynského drezu je dôležité sa zamyslieť nad hĺbkou drezu, aby nebol príliš plytký alebo príliš hlboký. S výberom kuchynského drezu úzko súvisí aj výber batérie. Tiež je dôležité vybrať si naozaj vhodný materiál, ktorý nám bude slúžiť čo najdlhšie bez nutnosti komplikovanej údržby či neustáleho čistenia.

kuchynský drez
Štýlový dvojitý kuchynský drez

Ako delíme kuchynské drezy?

Prvé základné rozhodnutie je, či si želáte kuchynský drez vstavaný a zasadený do pracovnej dosky, alebo samostatne stojaci. Toto rozhodnutie by sa malo  odvíjať od priestorových a rozmerových dispozícií vašej kuchyne. Samostatné drezy sú zvyčajne využívané v priestornejších kuchyniach. Hlavné typy drezov sú : jedno alebo dvoj drezy, guľaté drezy, drezy s odkvapom a drezy s vaničkou. Existuje tiež množstvo rozličných materiálov, z ktorých sa kuchynský drez vyrába. Najčastejšie sa používajú nerezové a smaltové kuchynské drezy. Stále obľúbenejšími sa však stávajú aj drezy keramické, granitové či dokonca sklenené drezy, ktoré sú veľmi štýlové a vytvoria luxusný dojem.

kuchynský drez
Granitový kuchynský drez

Kuchynský drez ponúka multifunkčnosť

Drez má v domácnosti hneď niekoľko využití. Okrem toho hlavného, teda umývania riadu, sa používa veľmi často aj na spracovanie a umývanie potravín či surovín, na umývanie rúk či niekedy dokonca aj rýchle kúpanie detí. Mamičkám sa pri kuchynskom dreze stojí lepšie, keďže drez je zvyčajne stavaný vo vyššej polohe a nenamáhajú si tak veľmi svoj chrbát. Malý tip pre zmenu vzhľadu vašej kuchyne, pokiaľ nad ňou uvažujete : jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zmeniť celý vzhľad kuchyne, je výmena starého kuchynského drezu. Zmena nie je až taká náročná, a vy tak dosiahnete žiadaný moderný nádych spolu s novým a funkčnejším drezom.