Kúpeľňové skrinky – najlepšie riešenie pre krajšiu kúpeľňu

Štandardný
kúpeľňové skrinky

Nábytok do kúpeľne a kúpeľňové skrinky štýlové

V každej kúpeľni je potrebný dostatok úložného priestoru. Najlepšie riešenie skladovania rôznych fľaštičiek, krémov, čistiacich prostriedkov ale aj uterákov vám poskytnú najmä uzatvárateľné kúpeľňové skrinky s dvierkami. Takéto praktické kúpeľňové skrinky jednak zabezpečia, že sa nebude usádzať prach na všetky tieto kozmetické drobnosti, čo vám značne uľahčí následné upratovanie a na druhej strane kúpeľňa bude celkovo pôsobiť priestrannejšie a vzdušnejšie, ako keď veci nemajú svoje miesto a sú porozkladané úplne všade.

Aké by mali byť kvalitné kúpeľňové skrinky?

Ak kupujete kúpeľňové skrinky, rozhodne na nich nešetrite, aby ste ich po krátkej dobe nemuseli vymieňať. Kúpeľňové skrinky musia byť naozaj kvalitné, aby dokázali odolávať vode a vlhkému prostrediu v kúpeľni. Dĺžka ich životnosti aj celkový stav však bude záležať aj od správnej starostlivosti a používania vhodných čistiacich prostriedkov.

Nezabúdajte, že do kúpeľne treba vždy vyberať iba nábytok určený pre kúpeľne. V žiadnom prípade tam nepatria klasické komody či skrinky, ktoré nemajú špeciálnu povrchovú úpravu určenú do vlhkého prostredia. Takýto nábytok by nemal v kúpeľni príliš dlhú životnosť  a ani s jeho následnou reklamáciou by ste u predajcu neuspeli.

kúpeľňové skrinky

Nábytok do kúpelne aj pre náročných

Veľmi vyhľadávané sú skrinky s rôznymi vstavanými vyklápacími košmi či drôtenými zásuvkami na bielizeň. Najlepšie je vyberať si kúpeľňové skrinky, v ktorých je možné čo najlepšie využiť celý vnútorný priestor (napr.  menšie priehradky a poličky na vnútornej strane dvierok na odkladanie zubnej pasty či holiacich potrieb).

Na čo v kúpeľni nezabúdať…

Nie len kúpeľňové skrinky, doplnky či dostatok priestoru na uskladnenie kozmetických potrieb urobia z vašej kúpeľne príjemné prostredie na relax. Len čistá a udržiavaná kúpeľňa môže byť skutočne krásna.

Pretriediť a vyradiť staré uteráky či kozmetiku, pravidelne odstraňovať usadený vodný kameň aj hrdzu, vyčistiť dôkladne vaňu, umývadlo, vodovodné batérie, práčku, obklad i dlažbu vrátane zanesených škár – to všetko by malo byť samozrejmosťou, rovnako ako pravidelne vymieňané čisté uteráky, osušky či kúpeľňová predložka. Ak dávate prednosť ekologickému čisteniu, výbornými pomocníkmi vám budú napr. ocot, soľ, kyselina citrónová či kypriaci prášok do pečiva.