Kvalitné matrace vám doprajú dokonalý relax a kvalitný spánok

Štandardný

Spánok je pre každého veľmi dôležitou súčasťou života. Je to spôsob, ako si oddýchnuť, zrelaxovať sa a nabrať dostatok energie do nového dňa. V dnešnej dobe má však problémy so spánkom veľké množstvo ľudí. Poruchy spánku môže spôsobovať stres, vysoké životné tempo, prípadne určité zdravotné problémy, ale za problémami s vašim spánkom môže byť aj úplne banálna príčina v podobe nevhodného či starého matraca. Väčšina ľudí svoje problémy zo zaspávaním či častým zobúdzaním sa počas noci rieši len užitím tabletky na spanie, ale málokto sa zamyslí aj nad tým, že je možno najvyšší čas vymeniť staré matrace za nové a kvalitné matrace.

matrace

V ponuke nájdete aj takéto luxusné matrace

Kedy je teda najvyšší čas na zmenu matraca?

Na väčšine matracov je uvádzaná ich priemerná životnosť okolo 5 až 10 rokov. Samozrejme,  že táto dĺžka životnosti záleží aj od rôznych ďalších faktorov, ako napr. od telesnej hmotnosti osoby, ktorá na danom matraci pravidelne spáva. Ak ste matrace kupovali v čase, keď vaša hmotnosť bola 60 kg (čomu ste prispôsobili aj samotný výber, pretože nosnosť matraca je dôležitým kritériom), no v súčasnosti je už vaša hmotnosť podstatne vyššia (napr. 90 kg), určite už pre vás nebudú vyhovujúce pôvodné aj keď kvalitné matrace s nižšou nosnosťou.

Najvyšší čas na výmenu matraca je aj vtedy, ak pocítite zmeny v jeho kvalite v podobe priehlbín, zhlukov či nebodaj vytŕčajúcich pružín.

Aké by mali byť  kvalitné matrace…

Kvalitné matrace by vám mali ponúkať maximálne pohodlie a relax svojim dokonalým prispôsobením sa individuálnym tvarom tela a zároveň by mali telu poskytovať podporu v miestach, kde je to najviac potrebné. Kvalitné matrace by mali byť vzdušné, aby dokázali odvádzať vlhkosť a veľkou výhodou v dnešnej dobe plnej rôznych alergií je aj to, ak sú matrace hypoalergénne. Veľmi dôležité je, aby boli matrace vyrobené z kvalitných materiálov a zabezpečovali tak maximálny komfort, nerušený spánok a optimálnu podporu chrbtice.

matrace

Kvalitný matrac sa musí prispôsobiť vášmu telu

Kúpiť si kvalitné matrace je investícia, ktorá sa však rozhodne oplatí!