Bez rozdielu veku či zamestnania, či už sa pripravujete na maturitu, študujete na nejakej vysokej škole či ste manažér, alebo budete používať pánsku obuv len sporadicky na nejaký ten ples a svadbu, vždy potrebujete mať pohodlné pánske topánky. Dôležité je ale tiež si uvedomiť, že novokúpenú obuv je nutné vopred dobre rozchodiť. Nielen preto že sa kožená topánka roztiahne a prispôsobí chodidlu, ale tiež si na novú obuv zvyknete. To môže zaručiť, že pri prvom použití nebudete mať zvláštny pocit, že idete v obuvi, na ktorú nie ste zvyknutí, a tiež sa vyhnete možnosti vzniku boľavých pľuzgierov.
Čoho sa vyvarovať pri kúpe pánskych topánok?
Nikdy by sme si asi nemali zvoliť obuv, ktorá má vyrobený zvršok z umelých materiálov. Budete sa v nej cítiť nepohodlne a chodidlo bude zapáchať. Správna spoločenská obuv ku košeli a nohaviciam je tá, ktorá je vyrobená z kože. Chodidlo potrebuje tiež dýchať. Ak ste menšieho vzrastu postavy, potom sa odporúča vyhnúť sa výberu pánskych topánok s predĺženou špicou. Obuv je to síce veľmi moderná a elegantná, ale vašu menšiu postavu to ešte viac opticky zníži a okolie vás bude vnímať ako ešte menšieho. A to asi chce málokto.
O svoje topánky sa treba občas aj postarať
Ak budete používať pánsku spoločenskú obuv často, napríklad ako obchodný zástupca pre denné nosenie po meste, neodporúčame pánske topánky s podrážkou z pravej kože. Podošva nevydrží taký nápor a veľmi rýchlo sa opotrebuje až prederie. Obuv s koženou podrážkou sa používa zásadne len v interiéri. Koženú obuv neumývajte saponátami, ale iba mydlom. Nechajte ju vyschnúť a pretrite handričkou so stolovým olejom alebo masťou. Aplikáciou prírodných tukov zaručíte dlhú trvanlivosť a stále zánovný vzhľad vašich topánok. Ak potrebujete občas počas dňa pretrieť zaprášenú obuv, noste so sebou na použite jemnú kefku alebo si zakúpte hubku v puzdre, ktorá je impregnovaná včelím voskom a podobnými prírodnými látkami.