Kvalitné pánske topánky by mali byť z kože

Štandardný

Bez rozdielu veku či zamestnania, či už sa pripravujete na maturitu, študujete na nejakej vysokej škole či ste manažér, alebo budete používať pánsku obuv len sporadicky na nejaký ten ples a svadbu, vždy potrebujete mať pohodlné pánske topánky. Dôležité je ale tiež si uvedomiť, že novokúpenú obuv je nutné vopred dobre rozchodiť. Nielen preto že sa kožená topánka roztiahne a prispôsobí chodidlu, ale tiež si na novú obuv zvyknete. To môže zaručiť, že pri prvom použití nebudete mať zvláštny pocit, že idete v obuvi, na ktorú nie ste zvyknutí, a tiež sa vyhnete možnosti vzniku boľavých pľuzgierov.

pánske topánky

Kvalitné pánske topánky spoznáte hneď

Čoho sa vyvarovať pri kúpe pánskych topánok?

Nikdy by sme si asi nemali zvoliť obuv, ktorá má vyrobený zvršok z umelých materiálov. Budete sa v nej cítiť nepohodlne a chodidlo bude zapáchať. Správna spoločenská obuv ku košeli a nohaviciam je tá, ktorá je vyrobená z kože. Chodidlo potrebuje tiež dýchať. Ak ste menšieho vzrastu postavy, potom sa odporúča vyhnúť sa výberu pánskych topánok s predĺženou špicou. Obuv je to síce veľmi moderná a elegantná, ale vašu menšiu postavu to ešte viac opticky zníži a okolie vás bude vnímať ako ešte menšieho. A to asi chce málokto.

pánske topánky

Koža sa nezaprie

O svoje topánky sa treba občas aj postarať

Ak budete používať pánsku spoločenskú obuv často, napríklad ako obchodný zástupca pre denné nosenie po meste, neodporúčame pánske topánky s podrážkou z pravej kože. Podošva nevydrží taký nápor a veľmi rýchlo sa opotrebuje až prederie. Obuv s koženou podrážkou sa používa zásadne len v interiéri. Koženú obuv neumývajte saponátami, ale iba mydlom. Nechajte ju vyschnúť a pretrite handričkou so stolovým olejom alebo masťou. Aplikáciou prírodných tukov zaručíte dlhú trvanlivosť a stále zánovný vzhľad vašich topánok. Ak potrebujete občas počas dňa pretrieť zaprášenú obuv, noste so sebou na použite jemnú kefku alebo si zakúpte hubku v puzdre, ktorá je impregnovaná včelím voskom a podobnými prírodnými látkami.