Last minute dovolenka je stále v móde

Štandardný

Chystáte sa ešte toto leto na nejakú dovolenku? Zájazdy či tzv. last minute dovolenky sú stále populárne a mnohí ich využívajú. Takýto prístup nás dovolenkárov má množstvo výhod, ale aj určité úskalia. Last minute dovolenka jednoducho frčí. Letnú dovolenku na poslednú chvíľu si vraj u nás  kupuje až rekordná tretina dovolenkárov. Sú ale last minute zájazdy naozaj cenovo zaujímavé, alebo sa jedná len o šikovný reklamný ťah? Na čo si dať pozor, aby sa vám rodinný dovolenkový pobyt príliš neskomplikoval?

last minute dovolenka

Last minute dovolenka je stále viac populárna

Dávajte si pozor na obsah zmluvy

   Last minute dovolenka už v názve obsahuje, že sa pre ňu rozhodujeme na poslednú chvíľu. Ale aj pri kúpe zájazdu v určitej časovej tiesni nezabudnite na opatrnosť. Určite si overte, či má cestovná agentúra povinné poistenie proti úpadku. Pozor si treba dávať aj pri podpise zmluvnej dohody. Prečítajte si pozorne aj zadnú stranu zmluvy. Čím drobnejšie písmo je použité, tým treba byť viac pozorný.  Občas sa totiž stáva, že je v zmluve nejaký háčik.  Pozor taktiež na dodatočné poplatky! Uistite sa, že ku konečnej last minute cene vám cestovka nezaráta aj palivový príplatok, poplatok za víza, za program naviac, za presuny či  poistenie. Zájazd sa tak môže o dosť predražiť. Naštudujte si pozorne zmluvu.

last minute dovolenka

Zájazdy last minute niekedy majú v ponuke skutočne zaujímavé destinácie

Áno alebo nie last minute dovolenka

     Väčšinou sú zájazdy kupované tesne pred odchodom o desať až pätnásť percent lacnejšie. Čo nie je málo, ak sa na last minute dovolenku chystá početnejšia rodinka.  Pretože na poslednú chvíľu kupujú zájazdy predovšetkým rodiny s deťmi. Vyhýbajú sa stornopoplatkom leteniek, ak ich dieťa tesne pred odchodom ochorie. Mnohí nákup dovolenky odkladajú aj kvôli hrozbe teroristických útokov. Ak chcete ušetriť viac, poobzerajte sa na internete po ponuke zahraničných kancelárií.  V niektorých cestovkách sa musíte zmieriť s tým, že konkrétne miesto pobytu sa dozviete až po príchode. Zopár firiem predáva zájazdy, kedy zákazníkom neurčí presne druh ubytovania. Zaručená je iba kategória. Pokiaľ nemáte konkrétne ubytovanie vyznačené v podpísanej zmluve, nemáte právo si sťažovať. Niekedy sa využíva jednoduchý trik. Na reklamnom letáku sa prečiarkne nadsadená cena a last minute zájazd sa nakoniec predáva za rovnakú cenu, ak je tá katalógová. Pred kúpou last minute dovolenky sa preto oplatí porovnať ponuku niekoľkých zájazdov rôznych agentúr.