Lodičky a všetko, čo o nich ženy potrebujú vedieť

Štandardný

Lodičky – dámska obuv, ktorá jednoznačne ženským nohám pristane, krásne ich predĺži, vytvaruje a celá silueta postavy razom pôsobí štíhlejšie. Dámske lodičky sú proste dokonale sexi…

lodičky

Krásne dámske lodičky

Ako správne nosiť lodičky?

Ako však dosiahnuť, aby nás pri ich nosení tak neboleli nohy? Základným krokom je už ich samotný výber. Totižto, často je pre ženy rozhodujúcim faktorom pri kúpe skôr dizajn lodičiek ako pohodlie ich chodidiel. Ak už pri skúšaní topánok pocítite nepohodlie, prípadne cítite, že tieto topánky sú tvrdé alebo nejakým spôsobom nohu stláčajú či obmedzujú, určite sa nespoliehajte na to, že sú nové a časom ich rozchodíte a to ani v prípade, že by boli podľa najnovšej dámskej módy najkrajšie a najštýlovejšie na svete.

Lodičkové topánky musia perfektne sedieť už pri skúšaní a musia mať nielen správnu veľkosť (dĺžku pre vaše chodidlo), ale aj potrebnú šírku, pretože každá z nás má iný typ chodidiel a snažiť sa vtesnať nohu, ktorá je širšia v oblasti prstov do super úzkych lodičiek sa vám nevyplatí. V takom prípade je lepšou voľbou guľatá špička ako úzka. Nezabudnite sa v nich pri skúšaní aj poprechádzať po predajni.

lodičky

Najnovší trend – dámska obuv OMBRE

Ďalším dôležitým kritériom pre ideálne lodičky je správna veľkosť a výška podpätku.

Vyberte si správne podpätky

Ak práve nie ste milovníčkou vysokých opätkov, ale potrebujete nejaké lodičky vo svojom šatníku pre určité príležitosti, siahajte radšej po nižších a širších typoch podpätku, ktoré sú stabilnejšie. Aj takéto topánky môžu vyzerať naozaj moderne a štýlovo, stačí si len správne vybrať.

lodičky

Veľmi netradičné lodičky

Pri výbere výšky podpätku voľte zlatú strednú cestu a úplne sa vyhnite sa extrémne vysokým opätkom nad 12 cm. Pri celodennom nosení lodičiek by výška podpätku nemala byť viac ako 6 cm, ale dá sa povedať že zlatý stred pre výšku podpätkov je niekde medzi číslami 5 až 8 cm. Je to veľmi individuálne a záleží na každej žene, kde sú jej hranice.

Nádherné, farebné a stále trendy lodičky nájdete aj v eshope Milujem-Topánky.sk