Lov trofeje v Južnej Afrike

Štandardný

Jednou z najväčších výziev pre lovca, je lov trofeje v Afrike. Ak teda uvažujete o love v Južnej Afrike, mali by ste si uvedomiť niekoľko vecí.

Lov trofeje si vyžaduje dôkladnú prípravu

lov v Južnej AfrikeKeďže Safari Južnej Afriky ponúkajú veľké množstvo druhov lovnej zvery, je dôležité vedieť, čo chcete ísť loviť. V prvom rade by ste si mali urobiť prieskum o tom, v ktorej geografickej oblasti sa zver, o ktorej lov máte záujem, vyskytuje. Nie všetky druhy sú totiž všade. Toto rozhodnutie môže mať vplyv na dostupnosť kvalitnej trofeje.

Výdavky na dopravu a dobré ubytovanie vo vzdialených oblastiach môžu byť veľmi veľké a výrazne skrátiť váš rozpočet. Preto pokiaľ nechcete siahať až tak hlboko do vrecka, lov v Južnej Afrike, kde je k dispozícii rozmanitý druh zvery, je oveľa výhodnejší.

Aby ste zo svojej trofeje neboli sklamaní, prv než vkročíte na safari, urobte si prieskum. Mali by ste napríklad poznať priemernú veľkosť/dĺžku rohov. Aj tá sa môže totiž líšiť v závislosti od geografickej oblasti. Pokiaľ nie ste veľkým odborníkom a s lovom máte málo skúseností, zoberte so sebou nejakého skúseného partnera. Budete si istejší a určite sa aj mnohému priučíte.

Nebezpečenstvo a adrenalín

Lov v Južnej Afrike síce je dobrodružný, no zvieratá sú nevyspytateľné, a preto sa dobrodružstvo môže ľahko zmeniť na nebezpečenstvo. Preto je príprava veľmi dôležitá. Správna puška so správnym kalibrom, a správnym nábojom sú základom úspešného lovu. Možno to vyznie veľmi dramaticky, ale v prípade nebezpečenstva, správne pripravená puška znamená rozdiel medzi životom a smrťou. Svoju zbraň samozrejme musíte perfektne ovládať. Dôležité pri love je nie len trafiť, ale trafiť správne.

Medzi zver, ktorá najviac láka lovcov patria zvieratá „Veľkej päťky“. Slon, nosorožec, bizón, lev a leopard sa vyskytujú v celej Južnej Afrike. Lov na túto zver je veľkou výzvou a dobrodružstvom pre každého lovca. Lov v Južnej Afrike je určite veľkým zážitkom, no nezabudnite na dôkladnú prípravu.
lov v Južnej Afrike