Lustre sú kľúčovou súčasťou osvetlenia

Štandardný

Na našom trhu so svietidlami sú lustre pre všetky možné štýly bývania a ich kombinácie. Pri ich výbere pre náš konkrétny byt je dôležité si uvedomiť, v akom štýle je náš interiér zariadený a v rovnakom duchu by mal pôsobiť aj luster. Lustre bývajú často kľúčovou časťou obývačky a občas svojou veľkosťou a charakterom môžu pôsobiť aj nevhodne. Mali by pôsobiť v súzvuku s ostatným nábytkom a svietidlami v miestnosti. Nemali by pôsobiť nepatrične a príliš na seba pútať pozornosť. Môžete si ich vyberať z tradičných modelov. Nape. vintage alebo rustikálneho štýlu až z úplne najmodernejších minimalistických modelov, ktoré sa tešia v súčasnosti veľkej pozornosti medzi zákazníkmi.

lustre

Buďte kreatívny

 Lustre sú z rôznych materiálov

Pri výbere toho vhodného lustra prichádza do úvahy množstvo faktorov. Okrem možno vami preferovaného štýlu a materiálu existuje mnoho ďalších údajov a vlastností, ktoré treba vziať do úvahy pri výbere ideálneho lustra. Je to určite jeho veľkosť a konštrukcia, svetelný výkon, typ zdroja svetla, možností stmievania a mnoho ďalších. Ak sa rozhodneme pre príliš malé alebo naopak až príliš rozmerné svietilo, bude v priestore pôsobiť disproporčne. Navyše  vám neposkytne dojem a pocit útulnej miestnosti. Uistite sa, že pre menšie miestnosť s nižším stropom ste si vybrali skôr drobnejšiu konštrukciu lustra  a naopak do veľkého vzdušného priestoru je vhodné zvoliť výrazne väčšie lustre, ktoré dodajú miestnosti charakter a nebudú pôsobiť nezaujímavo a stratene.

lustre

Minimalizmus je obľúbený v Škandinávii

Lustre prispievajú k útulnosti prostredia

Lustre sú určite stále dôležitou súčasťou nielen osvetlenia našej obývačky, ale dotvárajú spoločne so sedačkou, obývacou stenou a ďalšími bytovými doplnkami interiérový charakter miestnosti. Vhodný luster  dokáže oživiť aj inak nie príliš zaujímavý priestor a vytvoriť tak veľmi príjemné útulné prostredie. Aj bežný panelákový  byt môže získať vďaka lustrom na príjemnej kráse a prestíži. Dôležité je hlavne zvoliť osvetlenie, ktoré bude vyhovovať všetkým členom domácnosti a bude pôsobiť vľúdne a útulne na vás i vašu návštevu.