Luxusné kuchyne si vyžadujú luxusné materiály a doplnky

Štandardný
luxusné kuchyne

Páčia sa aj vám luxusné kuchyne na tento štýl?

Moderné a luxusné kuchyne sú tou časťou našich domovov a interiéru, na ktorej si dávame v súčasnosti mimoriadne záležať. Práve kuchyňa je nevyhnutná pre chod a fungovanie každej domácnosti a je často miestom, kde strávime veľa času. Aj preto nám tak záleží na jej vzhľade a estetickom pôsobení celej miestnosti. Hlavnou dominantou každej kuchyne je kuchynská linka, ktorá je značnou finančnou investíciou každého rodinného rozpočtu a ak má byť naozaj kvalitná a vydržať nám aj niekoľko desiatok rokov, je dôležité, aby bola zhotovená z naozaj kvalitných materiálov odolných voči nadmernému zaťaženiu, ktoré so sebou bežný chod kuchyne prináša (napr. pôsobenie pár a vlhkosti či zmeny teploty).

Luxusné kuchyne a luxusný nábytok

Luxusné kuchyne si vyžadujú aj použitie luxusnejších materiálov na povrchovú úpravu kuchynského nábytku. Medzi top materiály patrí napríklad luxusná dyha, ktorá umožňuje využitie prírodného materiálu aj v kuchyni. Povrchová úprava použitím lúpanej dyhy z našich kvalitných drevín ako je napr. dub, buk či breza zabezpečí dokonalý vzhľad s prirodzenou textúrou dreva, ktorú ešte zvýrazní správna lazúra. K tým najluxusnejším dyhám patria dyhy z exotických drevín. Luxusné kuchyne bývajú často upravované aj lakovaním, kedy sa na tzv. MDF dosky nanáša pigmentový lak. Vysoká kvalita povrchu kuchynskej linky je dosiahnutá nanášaním niekoľkých vrstiev laku a opakovaným zbrusovaním po jeho zaschnutí. Práve táto povrchová úprava je typická pre veľmi obľúbené luxusné kuchyne s vysokým leskom v rôznych farebných prevedeniach.

luxusné kuchyne

Chcete mať luxusnú kuchyňu aj u vás doma?

Luxusné doplnky

Luxusné kuchyne získajú tú pravú atmosféru práve použitím správnych doplnkov. Jedným z najdôležitejších krokov pri zariaďovaní interiéru a samozrejme aj kuchyne je výber správneho osvetlenia. Luxusné doplnky v podobe moderných bodových alebo atypických či dizajnových svietidiel, prípadne rôznych LED podsvietení, majú veľký vplyv na estetický vzhľad celej kuchyne, rovnako ako aj ostatné doplnky, ktoré sú súčasťou kuchyne (napr. pracovné dosky, drezy, vodovodné batérie či barový pult s moderným sedením).