Maledivy – posledný raj na zemi

Štandardný

Ak existuje raj na zemi, tak potom sú to jednoznačne Maledivy. Maledivy musíte ochutnať, precestovať a hlavne zažiť, no môžem vám povedať jedno – ak raz navštívite túto úchvatnú destináciu, žiadna iná už pre vás nebude dosť dobrá, pretože nič lepšie jednoducho neexistuje. Maledivy voňajú exotikou, počasie je tu výborné počas celého roka a okrem nádherných pláží a luxusu tu možno zažiť ešte omnoho viac. Rozprestierajú na niekoľkých súostroviach sopečného pôvodu – ide o pozostatky sopiek, ktoré obrástli koralmi a sopečný stred sa ponoril do mora. Nad hladinou teda zostal len prstenec ostrovov s centrálnou lagúnou.

maledivy

Maledivy si jednoducho zamilujete.

Maledivy – ubytovanie nad hladinou

Vďaka svojmu sopečnému pôvodu majú rozsiahle plytčiny s dokonale priezračnou vodou. Na týchto miestach si môžete dokonca zajednať ubytovanie vo vodnom bungalove – ide o malé súkromné chatky na drevených pilieroch, ktoré sa nachádzajú len pár centimetrov nad hladinou mora. Priamo z terasy sa dá skočiť do mora a šnorchlovať hoci aj celý deň. Deň môžete stráviť aj na vlastnom ostrove, pretože z viac ako tisíc ostrovčekov je na Maledivách obývaných len okolo 200. Ak si teda urobíte malý výlet loďou, môžete stráviť deň na opustenom ostrove s rajskými plážami – jednoducho sen každého cestovateľa.

maledivy

Zažite krásnu dovolenku na Maledivy.

Maledivy pod vodou

Maledivy sú tým najlepším miestom na potápanie a šnorchlovanie, pretože priezračná voda a krásny podmorský svet vytvárajú dokonalé podmienky. Na Maledivách je podmorský svet to najkrajšie čo tu môžete vidieť – krehké koraly, pestrofarebné rybičky, delfíny, ale aj obrovské raje a žraloky. Začiatočníci môžu potápať v plytkých vodách, zatiaľ čo skúsenejší potápači sa môžu vydať do hlbín za vrakmi starých lodí. Odneste si z Maledív nejaký pekný suvenír v podobe ručne vyrobených predmetov alebo ochutnajte miestne špeciality, ktoré sa z veľkej časti skladajú z rýb a kari korenia. Maledivská kuchyňa je podobná tej indickej, teda pikantná až pálivá. Zamilujete si aj tunajších obyvateľov, pretože takých usmievavých a priateľských ľudí len tak hocikde nestretnete.