Malorka má aj unikátne ropuchy

Štandardný

Turisticky známe autonómne súostrovie Baleáry leží v Stredozemnom mori na východ od Španielska. Svojou geologickou polohou sú vlastne pokračovaním andalúzskeho pohoria. Patria sem ostrovy Malorka, Menorca, Cabrera, Ibiza a Formentera. Všetko sú to známe dovolenkové destinácie. Klíma je tu subtropická výrazne ovplyvňovaná morom. Zimy sú mierne a letá horúce. Na povrchu Baleárskych ostrovoch prevládajú kríky a fauna zahŕňa rad zaujímavých plazov a obojživeľníkov. Vrátane malorskej ropuchy. Príjem miestneho obyvateľstva Malorky zabezpečuje čiastočne poľnohospodárstvo, ale hlavne je to rozvinutý cestovný ruch.

malorka

Malorka má krásne ukryté miesta.

Malorka na bicykli

Baleárske ostrovy mávajú občas rozmarnejšie počasie. V lete sa niekedy objaví jemný dáždik, ale prevládajú slnečné dni. V zime zrážky narastajú a fúka chladný vietor od mora. Koniec leta je jedným z najkrajších období, kedy sa Malorku oplatí navštíviť. Dovolenkárov je pomenej a je to vhodný čas pre prieskum miestnych pláží a vyhliadok na myse Formetor. Prípadne jaskyne Cuevas del Drach s podzemným jazerom. Koniec leta je aj vhodným časom vyraziť po Malorke na bicykli či na prechádzky do hôr. Navštevovaný je Sa Calobra v pohorí Sierra de Tramuntana, častý cieľ cyklistických aj lodných výletov. Cesta sem naprieč priesmykmi a horskými serpentínami je naozajstný zážitok. Turisti odtiaľto podnikajú túry do hôr alebo sa tunelom vydávajú na prechádzku do úchvatného kaňonu Torrent de Parreis.

malorka

Krásne pláže a čistá voda. To je Malorka.

Hlavným mestom je Palma de Mallorca

Je to kozmopolitné mesto s pôvabným historickým centrom, množstvom pamiatok, múzeí a galérií aj obchodov. Pri návšteve ostrova Malorka sa mnohí určite vydajú aj mimo ich penzión či hotel. Ostrov nie je rozľahlý, dá sa precestovať aj na bicykli. Za návštevu stojí horská dedinka s kláštorom Valldemossa, ktorá uchvátila mnohých umelcov svojou jedinečnou atmosférou. Medzi ďalšie populárne miesta aj pre cykloturistov patrí terasovité prímorské mestečko Banyalbufar alebo aj horské mestečko Deia. V dedinke Fornatlux, ktorá je označovaná za najkrajšiu v celom Španielsku, sa mnohí návštevníci Malorky ubytujú aj na dlhšie.