Maľovanie a stierkovanie pre lepší imidž vášho interiéru

Štandardný
maľovanie stierkovanie

Maľovaním docielite luxusnejší vzhľad

Je veľké množstvo spôsobov a variant ako pomocou povrchovej úpravy interiérových stien skrášliť svoju domácnosť. K tým základným formám úpravy určite patrí maľovanie a stierkovanie, ale veľmi obľúbené je aj tapetovanie či obklad z dreva alebo prírodného kameňa. Ak sa rozhodnete pre tapety alebo maľovanie, stierkovanie by malo byť nevyhnutným krokom, ktorý bude tejto úprave stien predchádzať. Iba dokonale hladké vystierkované steny sú zárukou, že tapety či rôzne interiérové nálepky budú naozaj na stene perfektne držať aj dokonale vyzerať a podobne je to aj v prípade maľovky, kedy biele (ale najmä farebné odtiene) vyzerajú na vystierkovanej hladkej stene oveľa krajšie a efektnejšie ako na hrubozrnných omietkach.

Maľovanie a stierkovanie vo vyššom štandarde

Pre maľovanie a stierkovanie vo vyššom štandarde je ideálna napríklad hladená sadrová stierka, ktorá vám zabezpečí, že aj väčšia plocha bude naozaj dokonale rovná a hladká. Tenkovrstvová sadrová stierka vytvára maximálne hladkú a jemnú povrchovú úpravu, ktorá je vhodným podkladom pre následnú aplikáciu dekoratívnych farebných náterov aj tapiet.

maľovanie stierkovanie

Stierkovaním a dekoratívnymi úpravami môžete získať romantický starodávny vzhľad

Naviac je sadrová omietka výborným ekologickým, zdraviu neškodlivým (vhodným aj pre alergikov) a klimatizačným materiálom, ktorý umožňuje stenám dýchať. Na výber sú však aj iné typy stierok. Aby však bolo každé stierkovanie prevedené naozaj kvalitne, odborne a vo vyššom štandarde, je potrebné zabezpečiť nielen kvalitný materiál, ale aj zručných remeselníkov, ktorí už majú so stierkovaním určité skúsenosti a potrebnú prax (skúste napr. TU).

A čo štruktúrované omietky?

Tapetovanie, maľovanie či stierkovanie je len jednou z možností (aj keď veľmi obľúbenou a populárnou najmä v modernom bývaní). Pravým opakom hladkých stierkovaných povrchov sú štruktúrované omietky, ktoré sú určené ľuďom, pre ktorých je hladký povrch stien príliš fádny a svoj interiér chcú ozvláštniť niečím menej tradičným, ako je napr. štruktúrovaná omietka. Tento typ omietky je síce určený predovšetkým na vonkajšie použitie (fasádne omietky), ale veľmi efektne môže pôsobiť aj na stenách v interiéri.