Maľovanie bytu – zmena za pár eur!

Štandardný

Ak sa vám už pohľad na svoju obývačku či spálňu opozeral a priali by ste si niečo nové a sviežejšie, potom je rozhodne čas na zmenu. Nemyslíme tým finančne nákladné kupovanie nového nábytku a doplnkov. Niekedy jednoducho stačí prezliecť steny no novej farby a zmena bude neskutočná. Maľovanie totiž patrí k tým najlacnejším metódam prerábky a to o to viac, ak sa do maľovania dáte na vlastnú päsť a vynecháte profesionálneho maliara. Nemusíte sa toho báť, nie je to nič zložité a ak si všetko vopred pripravíte a naplánujete, výsledok vás príjemne prekvapí. Tak vytiahnite štetce a farbu, maľovanie bytu sa práve začína!

maľovanie

Maľovanie je dobrým spôsobom ako oživiť vaše bývanie.

Maľovanie – nepodceňujte prípravu!

Ak už máte v rukách nachystaný štetec či valček, rýchlo ho položte naspäť na svoje miesto, pretože k samotnému maľovaniu sa dostanete až trochu neskôr. Dôvod prečo väčšina ľudí sa nerado púšťa do maľovania bytu je ten, že podceňujú alebo úplne zanedbávajú predprípravu. Následkom toho ich po maľovaní čakajú hodiny nezmyselného upratovania. Tomu sa dá samozrejme predísť! Najskôr treba miestnosť vypratať a veľké kusy nábytku dôkladne pozakrývať fóliou, aby sa na ne nedostala farba. Nezabudnite ani oblepiť ochrannou páskou všetky vypínače, zárubne, okná či dvere a rovnako aj podlahu. Keď je všetko ukryté, na rade je maľovanie.

maľovanie

Než sa do toho pustíte, je potrebné sa na maľovanie poriadne pripraviť.

Maľovanie – ako na to?

Ešte stále však ten štetec nechytajte do ruky! Základom toho, aby vám farba na stene dobre držala a hlavne tam vydržala čo najdlhšie, je penetrácia stien. Tá sa postará o to, aby nebol podklad prašný a aby sa farba lepšie prilepila na stenu. Drobné trhlinky či nerovnosti opravte sadrou alebo tmelom. Ak je niekde na stene pleseň, určite ju treba zničiť vhodným prostriedkom, aby vám neskôr neprešla cez nový náter. Až teraz je na rade samotné maľovanie. Najprv naneste farbu štetcom na všetky rohy, okolie okien a iné miesta, kde sa valček jednoducho nedostane a hneď na to môžete pokračovať s valčekom – maľujte vždy od stropu smerom od okna k dverám. Tak a máte hotovo! Váš interiér dostal celkom nové šaty a to iba za pár eur.