Maľovanie a stierkovanie – Rekonštrukcia

Štandardný

Maľovanie bytu patrí k veľmi obľúbenej a rýchlej forme prerábania bytu. Stačí vybrať tú správnu farbu a za pár dní bude váš byt vyzerať ako nový. Pravidelné maľovanie však nemá len estetický efekt. V prvom rade ide o udržiavanie zdravého priestoru pre vás a vašu rodinu, keďže v starej farbe sa môžu udržiavať rôzne baktérie a plesne.

maľovanie

Nový dizajn vašich stien – maľovanie

Správny výber farby

Nebojte sa experimentovať. Správny výber farieb vám zaručí zútulnenie a optické zväčšenie izieb. Teplé farby (červená, oranžová) sa hodia do izby, ktorú chceme opticky zmenšiť a celkovo oživiť, naopak studené farby (modrá, zelená) priestor opticky rozšíria a pôsobia sviežo. Každá farba má množstvo odtieňov. Ten správny vyberieme podľa veľkosti miestnosti – tmavé farby miestnosť zúžia, svetlé ju zas rozšíria a prevzdušnia. Veľmi obľúbené sú aj kombinácie 2-3 farieb.

Podľa psychológov, farby pomáhajú k tomu, aby sme sa v našom dome cítili príjemne, a aby sme boli spokojní. Farby v nás vyvolávajú rôzne pocity, napríklad oranžová v nás vyvoláva pocit radosti, tiež osvetlí a zútulní priestor.

Výber farby teda záleží na tom, akú miestnosť idete maľovať a tiež záleží na jej veľkosti. Ak sa neviete rozhodnúť, určite sa spýtajte odborníka, ktorý vám s radosťou poradí.

stierkovanie

Stierkovanie – vyberte si správny motív podľa referencii

Myslite aj na svoje zdravie

Maľovanie bytu nie je len otázkou estetiky a dizajnu miestnosti. V prvom rade ide o udržiavanie zdravého priestoru pre vás a vašu rodinu. V starej maľbe sa môžu vyskytovať  baktérie, prach a rôzne nečistoty. Ďalším častým problémom bývajú plesne, ktoré pôsobia negatívne na vaše zdravie, spôsobujú astmu, alergie a ďalšie závažné zdravotné problémy. Ak ste spokojní s farbou vašej izby, nemali by ste zabúdať aj na vaše zdravie a preto sa odporúča byt vymaľovať každých 5 rokov. Niektoré miestnosti, napríklad kúpeľňa alebo kuchyňa, by sa mali maľovať ešte častejšie.

Stierkovanie

Stierkovanie patrí k veľmi dôležitým činnostiam pri rekonštrukcii a maľovaní bytu, ktorá zlepší celkový dojem z interiéru, zvýši kvalitu bývania a tiež úroveň a hodnotu bytu. Vykonáva sa pred samotným maľovaním. Stierka sa dá naniesť na starú omietku, ktorá sa musí napenetrovať. Ďalšou možnosťou je zoškrabať starú omietku až na murivo a potom naniesť stierku. To, pre ktorú možnosť sa rozhodnete, záleží na stave starej omietky a na jej type. Je dobré poradiť sa s odborníkom a ten vám odporučí, ktorá z týchto možností je pre vás najlepšia.