Mám si požičať auto na dovolenku alebo radšej nie?

Štandardný
dovolenky

Škótska dovolenka

Pre niekoľkými hodinami som si opäť na internete „teoreticky“ pripravoval a upresňoval trasu mojej najbližšej dovolenky. Nebude dlhá, len štvordňová ale pôjdem sám trasou, ktorú dosť poznám. Bol som tam v priebehu niekoľkých rokov niekoľkokrát. A kde to vlastne idem? Je to neďaleko od miesta, kde bývam a pracujem. Je to Škótska Vysočina. Neviem sa ale rozhodnúť, či ísť mojim dosluhujúcim autom, alebo si auto prenajať.

Predvčerom som sa bol poradiť s mojim menovcom Billom, majiteľom malej autoopravovne a benzínovej pumpy, ktorý mi moje auto dáva občas dokopy a urobí zákonnú každoročnú technickú kontrolu. Moje auto má najazdených úctyhodných 200 tisíc míľ. Znie to všetko dosť odstrašujúco, v prepočte na naše kilometre je to takmer 320 tisíc. A ja sám na ňom šoférujem takmer denne posledných šesť rokov. Ale na dovolenke som s ním ešte osobne nebol.

Koľko asi urobíš míľ počas tej dovolenky?

Takto asi nejako znela jeho prvá otázka. Pozná moje auto z vnútra veľmi dobre, je to skúsený chlapík a pozná aj mňa aj moje každoročné snahy o kratšie či dlhšie dovolenky. Narodil sa na ostrovčeku v Severnom mori, kde chodievam tiež občas na niečo ako niekoľkodňové pracovné dovolenky. Povedal som mu zhruba moju predstavu o trase, aj o tom, že uvažujem o prenajatí si auta. Pôjdem odtiaľto loďou a v prístavnom mestečku Scrabster by ma mohol čakať nejaký ten agent aj s malým autom. Je to lákavá alternatíva.

S požičaným autom na dovolenke už mám svoju skúsenosť

dovolenky

Dovolenka autom

Pred mnohými rokmi som sa rozhodol využiť služby jednej spoločnosti prenajímajúcej autá na Slovensku. Dovolenka sa začínala v Bratislave, kde ma na letisku čakalo pristavené auto. Po potrebných formalitách som vyrazil najprv na východ a neskôr som sa v rámci dovolenky zastavil aj na chalupe v blízkosti Krupiny. Bolo to celkom fajn, nie síce najlacnejšie ale vydarilo sa to.

Radšej si ho prenajmem

Koncom júla sem príde na dovolenku manželská dvojica, moji dobrí známi. Priletia do Edinburghu a ja by som ich mal čakať na letisku. Už spoločne pripravujeme program na ich týždňový výlet hlavne v oblasti Vonkajších Hebríd. Ísť mojim autom by bolo určite dosť riskantné a nezodpovedné. Požičiam si radšej to auto už teraz, otestujem si to naživo a na vlastnej koži. Ako aj spoľahlivosť služieb autá poskytujúcej firmy sídliacej v pobrežnom mestečku Thurzo. Rozhodnuté!