Aj Mark Twain nám odporúča Maurícius

Štandardný

Známy americký spisovateľ vraj raz povedal: „Napadne vás myšlienka, že Maurícius bol stvorený ako prvý a až potom boli nebesá skopírované podľa Maurícia.“ S týmto odporúčaním nie je divu, že státisíce návštevníkov sem zavíta každým rokom. Tropický ostrov, kedysi útočisko prenasledovaných pirátov, je teraz lepšie známy ako bezpečný prístav. Svetoznámy aj sieťou luxusných hotelov na bielych piesočnatých plážach v pozadí s vulkanickými horskými kulisami. Je to ostrov popretkávaný indickými chrámami, koloniálnymi domami, botanickými záhradami a prímorskými miestami vhodnými na kúpanie sa v mori.

maurícius

Maurícius je rajom na Zemi.

Maurícius je plný pestrosti

Tento známy tropický ostrov je zmesou francúzskych, indických, kreolských aj čínskych kultúrnych aj národným vplyvov. Prejavuje sa to aj známou pohostinnosťou miestnych a poskytovaným potrebných služieb pre návštevníkov. Všade je však vidieť aj pozostatky britskej koloniálnej éry. Čajovými plantážami, miestnou architektúrou ako aj jazdou autom na ľavej strane. Pestrosť dostupných vodných športov, kúpeľov svetovej úrovne, špičkových golfových ihrísk a gurmánska kuchyňa spôsobujú ťažkosti opustiť váš hotel. Maurícius má však veľa čo vidieť a navštíviť počas dovolenky. Charakteristické francúzske koloniálne obydlia, nápadité parky plné zvierat až po prírodné prechádzky peši alebo aj na chrbte koňa.

maurícius

Maurícius ponúka dokonalý relax.

Maurícius je na skok od rovníka

Kedy je vlastne asi najvhodnejšie vybrať sa sem na dovolenku? Maurícius sa propaguje ako celoročná destinácia, hoci väčšina ľudí si ju spája so zimným obdobím. Ostrovná turistická špička návštevnosti je určite od októbra do apríla. Je to obdobie horúce, vlhké a daždivé. Mierne riziko výskytu cyklónov je od januára do marca. Ostrovná zima je od mája do septembra. Táto časť turistickej sezóny je teplá a suchá, s menším počtom komárov a nižšími cenami a poplatkami. Ostrov Maurícius má ale typickú mikroklímu. Prší na mieste, kde sa akurát nachádzate a o päť minút je po daždi a opäť svieti slnko. Určite si to uvedomil aj Mark Twaina mal to na pamäti pri plánovaní svojich aktivít.