Mikina na šport by mala byť vyberaná starostlivo

Štandardný

Vášniví športovci by mi dali určite za pravdu, keď poviem, že športové oblečenie má byť naozaj kvalitné a vyrobené práve na športovú činnosť. Na trhu dnes nájdete stovky značiek a výrobcov, ktorí sa pretekajú v tom, koho tepláky, legíny na jógu či mikina na šport je nadupanejšia. Nuž, áno, je to tak a my si mnohokrát nedokážeme vybrať ani len obyčajnú fľašu do fitka… To preto, že z desiatich má každá jedna iné špecifiká a vlastnosti a my zostávame stále na vážkach. Pri výbere športovej mikiny však existujú pádne dôvody k tomu, prečo je to také dôležité.  Dobrý výber vám predsa zabezpečí tak pohodlnosť, ako aj lepšie výsledky a prijateľný look aj po 2 hodinovom tréningu.

mikina na šport

Pánska športová mikina

Správna mikina na šport vám musí padnúť ako uliata!

Áno, čítate dobre, MUSÍ. Je tomu tak najmä kvôli tomu, že to, ako sa v oblečení počas cvičenia cítite ovplyvňuje váš výkon vo veľkej miere. Mikiny by mali byť z priedušného, nie syntetického materiálu. Ten dovolí vášmu telu dýchať počas fyzickej námahy a zároveň ho zachová v teple. Sústredenie na dych a správne opakovania sú tiež fundamentálne. Preto vás nesprávna mikina na šport, ktorá sa vám s každým pohybom nepohodlne vytiahne, rozptyľuje a tým tak narúša správne dýchanie a efektivitu cvikov.  Správny materiál navyše zabezpečí to, že ani pri nadmernom potení nebudete príliš cítiť potom. Môžete teda s radosťou vyraziť domov v hromadnej doprave alebo po boku nejakého FIT kamaráta.

mikina na šport

Pohodlnosť nadovšetko!

Vizuálne pekná športová mikina a súprava vám zdvihnú sebavedomie aj výkon…

Rôzne štúdie dokázali, že mať na sebe „cool“ športové oblečenie počas cvičenia na nás pôsobí pozitívne. Zatiaľ čo naše vedomie vie, že vyzeráme dobre, podvedome sa snažíme aj do cvičenia vložiť viac úsilia, aby sme nie len vyzerali, ale aj boli „cool“. Neskôr môžete dokonca používať aj rôzne fitness pomôcky. Čo v konečnom dôsledku znamená väčšiu sebadôveru, lepšiu motiváciu počas cvičenia a dobre odvedenú prácu.