Mladé dievčatá chcú byť ako speváčky

Štandardný

Či si už spomínate na svoje mladé časy alebo sledujete vaše deti, niektoré veci sa v živote nemenia. Veľa mladých dievčat má približne rovnaké fázy rastu a dospievania čo sa týka toho, kým chcú byť a čomu sa chcú v živote venovať. Najskôr chcú byť princezné, potom baletky, neskôr učiteľky a príde aj čas, keď chcú byť ako speváčky. Byť slávne, krásne, stredobodom pozornosti a hlavne baviť sa. Veľa dievčat má totiž predstavu, že speváčky sa v podstate celý život iba zabávajú.

speváčky

Nie je na škodu ak vedia speváčky hrať aj na hudobný nástroj.

Povolanie speváčky môže znamenať aj tvrdú prácu

Speváčkou sa nikto nestane ako nejakým čarovným kúzlom. Málokto vie, čo všetko obnáša práca, ktorej sa sám nikdy nevenoval. Ak by sa vaše dieťa predsa len túžilo stať speváčkou, mala by vopred vedieť, čo ju čaká. Speváčky sú špecializované interpretky. A hoci to v TV speváckych súťažiach vyzerá pomerne jednoducho, tvrdá práca nastáva hneď potom. Speváčka je niekto, kto vokalizuje hudobné zvuky s tónom a používa svoj vlastný hlas na výrobu hudby. Nejde len o zaspievanie a koniec. Hlasivky je potrebné trénovať celý život aj napriek tomu, že sú sprevádzané inštrumentálnou hudbou. Speváčky by mali poznať históriu spevu, významných interpretov a nie je na škodu, keď vedia hrať na nejaký hudobný nástroj.

speváčky

Niektoré speváčky si píšu vlastné skladby.

O čom mnohé dievčatá nevedia

Profesionálni speváci sú zvyčajne vysoko vyškolení no musia mať tiež určitú úroveň prirodzeného spevu vrátane širokého vokálneho dosahu alebo príjemnej vokálnej rezonácie. Vokálna rezonácia v speve zahŕňa až 7 oblastí ľudského tela: hruď, tracheálny strom, hrtan, hltan, ústnu dutinu, nosovú dutinu a centrálne dutiny. Speváčky často denne praktizujú aj niekoľko hodín s profesionálnym hlasovým trénerom, ktorý im pomôže zdokonaliť a vyladiť ich hlas. Niektorí speváci si skladajú vlastnú hudbu a píšu vlastné texty piesní.

Je podstatné tiež vedieť, že speváci sa musia držať v dobrej a zdravej kondícii. Okrem koncertov a dlhého a častého cestovania, ostáva spevákom často krát málo oddychu a pravidelných dovoleniek, čo sa samozrejme odráža na celkovej vyčerpanosti, na pleti, na nálade. Niektorí speváci majú taktiež rôzne choreografie, kvôli ktorým strávia aj niekoľko hodín denne v posilňovni a nacvičovaním tanca. Tvrdá práca a tréning sa však odzrkadľujú na úspešnosti daného speváka.