Moderná fasáda – aká farba fasády je vhodná pre váš dom?

Štandardný

Ak sa práve rozhodujete aká farba fasády by bola vhodná pre váš domov, začať by ste mali výberom hlavnej farby a k nej vybrať jednu až dve doplnkové. Váš výber by nemal byť ovplyvnený iba aktuálnymi trendami a vlastným vkusom, ale je tiež potrebné myslieť na to, v akom prostredí sa váš dom nachádza alebo akej farby bude vaša strecha, okná či dvere. Poďme sa teda spoločne pozrieť, ako by mala vyzerať nadčasová a zároveň moderná fasáda.

Biela farba fasády

Biela farba fasády rozhodne nič nepokazí. Nejde o žiaden krátkodobý výstrelok a môžete ju ľahko kombinovať s inými farbami či materiálmi. Na druhej strane, určite počítajte s tým, že ak budete chcieť udržať jej pekný vzhľad, čaká vás pravidelné čistenie fasád.

Sivé fasády domov

Sivé fasády domov sú momentálne absolútnym trendom v oblasti architektúry. Sivá farba na fasádu je rovnako neutrálnym riešením ako biela farba a navyše na nej nie sú ihneď vidieť všetky nečistoty. Moderná fasáda v odtieňoch sivej či dokonca s betónovým vzhľadom je však určite vhodnejšia pre mestské prostredie.

moderná fasáda

Hnedá farba na fasádu

Treticu neutrálnych odtieňoch uzavrie hnedá farba fasády. Práve tá je vhodnejšia na vidiek a do prírodného prostredia. Obzvlášť dôležité je však to, aby ste vybrali vhodný odtieň, ktorý bude vyzerať dobre aj na veľkej ploche. Niektoré webstránky vám ponúkajú funkciu, kde si môžete pozrieť, ako bude daný odtieň vyzerať na vašom dome, prípadne si zoberte menšiu vzorku z obchodu a skúste ňou natrieť časť vašej fasády a podľa toho sa rozhodnite.

farba fasády

Moderná fasáda v odvážnejších farbách?

Určite si pamätáte trend spred niekoľkých rokov, kedy bola obľúbená farba na fasádu žltá, oranžová či zelená. Dnešná moderná fasáda by sa však už mala niesť v oveľa neutrálnejších odtieňoch a ak predsa len túžite po farbách, zvoľte ich len ako doplnkové alebo vo veľmi jemných odtieňoch.