Moderné svietidlá na sezónu 2014 / 2015

Štandardný

Svietidlá v našich domácnostiach nie sú len funkčnou, ale aj dizajnovou záležitosťou a to je dôvod, prečo sa trendy takmer každoročne menia aj v tejto oblasti. Totižto ľudí, ktorí si potrpia, aby bol ich interiérový dizajn v súlade s najnovšími trendami, vôbec nie je málo. Ak zariaďujete svoj nový byt alebo jednoducho túžite po zmene, skúste si prečítať náš dnešný článok, v ktorom odpovedáme na otázku „Aké svietidlá sú moderné v sezóne 2014 / 2015?“.

Svietidlá v retro štýle

svietidlá Tak, ako v mnohých iných oblastiach, aj v oblasti interiérového dizajnu sa do hry dostáva obľúbený retro štýl. Ten zasiahol aj svietidlá, takže pokiaľ sa celý váš byt nesie v tomto duchu, pokojne doňho zakomponujte aj svietidlá v retro štýle.

Nadrozmerné veľkosti a extravagantnosť

svietidláČo si však pod týmto pojmom predstaviť? V prvom rade „retro“ znamená extravagantnosť – a to v každom smere, či už ide o farby, vzory, veľkosti alebo materiály, z ktorého sú svietidlá vyrobené. IN sú najmä svietidlá v nadrozmerných veľkostiach, ktoré sa stanú akousi dominanciou celej miestnosti.

Svietidlá a tienidlá

Pokiaľ však nechcete zaujať práve týmto spôsobom, alternatívou sú aj svietidlá, pri ktorých vás zasa zaujmú ich tienidlá. Tie sa môžu niesť v rôznom duchu – môžete zvoliť tienidlo s foto potlačou, s rôznymi retro vzormi alebo dokonca DIY podomácky vyrobené tienidlo na vašu lampu. Pri našich potulkách obchodmi nás zaujali svietidlá s tienidlami, na ktorých bola vyobrazená Marilym Monroe, ktorá ešte podčiarkne retro dizajn vášho príbytku či „odlschool“ potlač s retro sovičkami.

DIY návod, ako si doma vyrobiť vlastnú retro lampu

Ak však máte šikovné ruky a štipku fantázie, ponúkame vám aj návod, ako si vyrobiť vlastné DIY svietidlá. Potrebovať budete prázdny barel na vodu, plastové lyžičky (ideálne sú biele, ak však máte radi farby a farebné kombinácie, môžete aj trochu zaexperimentovať), lepiacu pištoľ a ostatné veci potrebné do každého svietidla (kábel, objímku a žiarovku). Postup je taký, že najprv z plastových lyžičiek odstránite ich rúčky a následne zvyšné časti nalepíte na barel tak, ako je ukázané na obrázku. Potom už len stačí do otvoru na bareli zaviesť žiarovku a vaše nové retro svietidlo je na svete!