Moderný byt – všetci chceme mať krásne bývanie

Štandardný

Na svete žijú ľudia, ktorí keď si už raz zariadia svoje bývanie, dokážu v ňom žiť bez akejkoľvek väčšej zmeny aj 10 rokov, no sú aj takí, čo by najradšej menili vzhľad svojho bytu aj každý mesiac. Tiež patrím k tej druhej skupine a poviem vám, je to takmer ako droga. Stále pozeráte nové trendy v zariaďovaní, na internete hľadáte nové kúsky nábytku aj dekorácií a farbu stien by ste najradšej menili mávnutím čarovného prútika. Všetci chceme mať doma pekne a útulne, nech sa tam nielen my ale aj naša návšteva cíti príjemne. Mať krásny a moderný byt nie je vôbec také ťažké, ako si mnohí myslia a častokrát stačí v byte vykonať pár malých úprav a dodá mu to úplne iný rozmer.

moderný byt

Moderný byt: nebojte sa farieb, avšak najlepšie vyniknú na doplnkoch

Moderný byt – jednoducho a lacno

Ak si prajete zmeniť vzhľad vášho bytu, nemusíte sa hneď púšťať do časovo, ale aj finančne náročnej rekonštrukcie bytu – pokiaľ to samozrejme nie je nutné. Neverili by ste, aké zázraky robí zmena farby stien. Maľovanie ľahko zvládnete aj sami, ušetrené peniaze za maliara radšej investujte do kvalitnejších interiérových farieb. Keď skončíte s maľovaním, vymeňte svoj starý a nudný nábytok za niečo originálnejšie, niečo čo upúta hneď na prvý pohľad. Ideálny je nábytok z masívu alebo starý nábytok zo starožitníctva či z bazára. Ak máte šikovné ruky, starý nábytok si môžete namaľovať aj sami a získate tak naozaj originálny kúsok do vášho bytu. Moderný byt môže mať mnoho štýlov – industriálny, rustikálny, škandinávsky, vintage, provensálsky či bohémsky, no vždy by mal byť najmä originálny a neopozeraný.

moderný byt

Sivou a bielou určite nič nepokazíte

Aké farby má mať moderný byt?

Zabudnite na pomarančové a červené steny, taký nevkus je už dávno minulosťou. Snažte sa premenu vášho bytu poňať v štýle minimalizmu a vsaďte radšej na neutrálne odtiene. Moderný byt by mal mať jemné a čisté línie, vzdušnosť a to všetko docielite hrou farieb. Nesmrteľná klasika je biela, ktorá priestor krásne osvetlí ale aj optický zväčší. Ak vám biela „nereže“ alebo sa vám žiada pridať tam farby, skúste odtiene hnedej a béžovej – vďaka nim bude váš byt pôsobiť teplým a útulným dojmom. Hitom je aj sivá farba, nebojte sa jej! Ak si ale nie ste istí, že by ste premenu bytu zvládli, vždy je tu možnosť osloviť interiérového dizajnéra, ktorý si s tým ľahko poradí a vytvorí vám moderný byt, ktorý si zamilujete.