Moderný tanec je slobodný

Štandardný

Tanec je pohybová forma vyjadrenia pocitu a vo všeobecnosti sa považuje za najprirodzenejšiu reakciu nášho tela na hudbu. Zatiaľ čo kedysi boli pre každý tanec striktne určené tanečné pohyby, dnes je tomu úplne inak. Moderný tanec je slobodný. Môže byť rýchly či pomalý, energický, smutný, bláznivý či plný emócií. Nikto vám presne nepovie ako ho treba tancovať, no môžete skombinovať pohyby z akýchkoľvek iných tancov. Hýbte sa tak ako to práve cítite, započúvajte sa do hudby, precíťte ju a vneste do tanca toľko emócií, koľko sa len dá. Moderný tanec si určite obľúbite a to bez ohľadu na to, či máte 20 alebo 40 rokov – tento štýl tanca jednoducho nepozná vekovú hranicu.

moderný tanec

Moderný tanec je impulzívny a slobodný

Moderný tanec a terapia tancom

Tanec má každý z nás v krvi. Malé deti ešte poriadne nevedia ani chodiť a už tancujú popri nábytku, len čo počujú nejakú hudbu. Nikto ich to neučí a predsa to vedia. Ľuďom je tanec prirodzený, rovnako ako chôdza a vylučujú sa pri ňom endorfíny – hormóny šťastia. Dnes už ľudom nie je cudzia ani terapia tancom, pri ktorej sa môžete vytancovať z bolesti, uvoľniť sa, vyplakať či zbaviť tráum. Moderný tanec je perfektnou psychohygienou a je to aj vynikajúci spôsob ako sa zabaviť a aspoň na chvíľu zabudnúť na bežné problémy a starosti. Tancovať ho môžete v skupinách, vo dvojici alebo ako jednotlivec a odmenou vám bude nielen dobrá nálada, ale aj lepšia kondička a pevnejšie telo.

moderný tanec

Dôležité je baviť sa

Moderný tanec – populárny hip-hop

Pod pojmom moderný tanec si väčšina z nás hneď predstaví hip-hop a s ním teplákovú módu či točenie na hlave. Hip-hop je populárny najmä u mladých ľudí pre ktorých sa stal doslova životným štýlom. Tento štýl tanca je rôznorodý, dynamický a plný energie. Pre hip-hop moderný tanec je známy hlavne break dance, poppin či electric boogie, pri ktorom tanečníci trhavými pohybmi napodobňujú robotický tanec. Hip-hop, balet či disko – nezáleží na tom o aký tanec ide, dôležité je, že sa hýbete a že vám to robí radosť.