Moto oblečenie pozostáva aj z okuliarov na motorku

Štandardný

moto-oblečenie-okuliareMoto okuliare nie sú len módnym doplnkom ale aj dôležitým prvkom moto oblečenia. Po cestách sa preháňa veľa motorkárov bez okuliarov a zrejme si neuvedomujú nebezpečenstvá, ktoré im pritom hrozia. Nebezpečný a veľmi nepohodlný je vietor, ktorý počas jazdy fúka do očí. Nespôsobuje len  slzenie očí, ale môže viesť aj k zápalu spojiviek.

Ďalším rizikom pre oči je poškodenie šošoviek, či už menšie alebo väčšie. Zrnká prachu, komáre alebo mušky, vám môžu spôsobiť veľkú bolesť. V porovnaní s kamienkom odfrknutým z auta to však nie je nič. Pri takomto poranení je ľahké stratiť kontrolu nad motocyklom a utrpieť vážny pád. V situácii, že nám niečo padne do oka, zvykneme prudko miknúť hlavou. To sa veru neodporúča ak sa ženiete vysokou rýchlosťou na vašej motorke. Aj kvôli uvedeným príkladom by ste si mali uvedomiť, že okuliare sú nevyhnutným doplnkom vášho moto oblečenia a trochu zainvestovať.

Moto oblečenie a aj okuliare by malo korešpondovať s počasím

moto-oblečenie-okuliare na motorku
Problémom pre motorkárov môže byť aj slnko. Dobré moto okuliare mávajú k dispozícii vymeniteľné sklá, tmavé, žlté, priehľadné, ktoré je možné meniť podľa poveternostných podmienok. So správnymi okuliarmi by vás nemalo zaskočiť akékoľvek počasie či už je teplo, zima, vlhko, prší, fúka vietor, alebo je hmla. Kvalitné okuliare majú špaciálnu povrchovú úpravu, ktoré zabraňujú zahmlievaniu a skreslenému videniu.

Určite chcete aby vaše moto oblečenie bolo pohodlné. To isté platí aj pre okuliare, preto výhodné je kupovať okuliare s nastaviteľným pásom, ktorý sa prispôsobí veľkosti vašej hlavy. Molitan okolo okuliarov by mal byť jemný a dobre sa adaptovať rysom tváre.

Aký je najvhodnejší materiál moto okuliarov

Pretože nekvalitné materiály môžu pri poškodení počas jazdy spôsobiť vážne zranenia tváre, treba si vybrať napríklad také, ktoré sú vyrobené z polykarbonátu. Je to materiál známy pre svoju pevnosť a odolnosť. Nie je úplne dokonalý, pretože sklá z polykarbonátu sa poškriabu rýchlejšie ako sklá z iných materiálov no aj tak ostáva najpopulárnejším a najbezpečnejším. Takmer rovnako odolným je trivex, ktorý je dokonca odolnejší voči poškriabaniu a má dokonalé optické vlastnosti.