Môže nám alarm do auta pomôcť účinne proti zlodejom?

Štandardný
alarm do auta

Krádež áut dnes nie je nič čo by nás malo prekvapiť

Ja osobne v tom jarnom období takmer denne požívam dve osobné autá. Jedno je moje vlastné, vlastním ho už šiestym rokom a nemám v ňom zabudovaný žiadny bezpečnostný systém. Dokonca ho pomerne často radšej ani nezamykám na noc, aby som ho bol schopný skoro ráno otvoriť a naštartovať. Nemá význam kúpiť si a nainštalovať nejaký cenovo prijateľný alarm do auta, ktoré už má najazdených viac ako 320 tisíc kilometrov. Asi by sa zlodejom nehodil ani na náhradné diely.

Služobné auto sa zabudovaným alarmom

Mojím bezalarmovým autom sa ráno presuniem na dosť vzdialené parkovisko, kde sú zaparkované dve služobné identické autá. Obidve novučičké a sú samozrejme vybavené alarmom do auta. Neviem akým, ani ma to veľmi netrápi. Vyzdvihnem si z bezpečnostnej schránky na vrátnici kľúč od môjho auta, odblokujem alarm a vyrazím do práce. Alarm do auta zatiaľ funguje. Všetko je fajn, až na to, že večer po nasadnutí do môjho auta bez alarmu si kruto uvedomujem ten rozdiel v kvalite šoférovania na týchto dvoch autách. Čo už, možno časom si kúpim aj ja novučičké auto s neviditeľným alarmom.

Zabezpečovacie systémy do áut

Možností, ako si zabezpečiť auto proti odcudzeniu je samozrejme niekoľko. Systémov, ktoré môžu a majú ochrániť auto pred rukami zlodejov je široké spektrum a možno ich rozdeliť o niekoľkých skupín. Tou prvou môžu byť mechanická zabezpečenia. Sú to rôzne typy zámkov a zabezpečovacích pák na volant. O ich praktickej účinnosti by som však dosť pochyboval. Ale v kombinácii s iným alarmom do auta by mohli pomôcť.

Alarm do auta napojený na bezpečnostnú službu

alarm do auta

Ak sa rozhodnete zaobstarať si alarm do auta, radšej zainvestujte a stavte na kvalitu, ktorá vás naozaj ochráni

Existujú tiež dômyselné systémy napojené na bezpečnostné  služby a agentúry. Dosť tuším, že takýto alarm do auta je aj v tom mojom služobnom autíčku. Ak by náhodou došlo k vlámaniu, signál sa prenesie do centrály a tá spúšťa podľa typu signálu záchrannú akciu. Verím ale, že ma takáto akcia nečaká.