Keď príde jeseň, nie je nič lepšie než úpletové šaty

Štandardný

Leto sa pomaly končí a niektorí sa už celkom tešia na príchod jesene. Sú ľudia, ktorí by si radi zopakovali horúčavy, dovolenky, ľahké oblečenie, no nájdu sa aj takí, ktorí sa už jesene nevedia dočkať. Ide hlavne o ľudí z oblasti módy a tzv. fashionistov (oddaných nasledovníkov módy a najnovších trendov). Aj keď móda so sebou prináša stále nové trendy, sú stálice, na ktoré každá žena či muž nevedia dopustiť. Pre mnohé ženy sú to napr. úpletové šaty. Pre ich jednoduchosť a zároveň všestrannosť sa dajú každý rok prispôsobiť najnovšej móde.

úpletové šaty

Úpletové šaty sa dajú elegantne nakombinovať.

Úpletové šaty – rýchle, jednoduché a chic

Úpletové šaty sú vynikajúcim oblečením, ktoré sa dá nosiť formálne, neformálne aj športovo. Je to najjednoduchší spôsob obliekania s tým, že s jednými úpletovými šatami docielite tisíc rôznych výsledných outfitov. Z jemnej úpletoviny sa šaty dajú nosiť ešte počas babieho leta ako ľahký outfit k balerínkam, no a na neskoršie chladnejšie dni sa dajú dokonale skombinovať s legínami alebo pančuchami, vysokými čižmami a kožušinovým kabátikom. Pre elegantný vzhľad doplňte šaty napr. o krátke sako a členkové čižmy na vysokom podpätku. Pre ležérny vzhľad je stále populárne vrstvenie. Podľa typu a hrúbky pleteniny môžete kombinovať šaty s kardiganom, prípadne s pončom, s rôznymi šatkami alebo šálami. Obuv môžete zvoliť napr. ploché no nad kolená vysoké čižmy. Vhodné sú tiež farebné pančuchy alebo v prípade jednofarebných úpletových šiat vzorované pančuchy. Pre športový vzhľad sa môžu kombinovať takéto šaty napr. so šiltovkou, mikinou s kapucňou a teniskami na platforme. Tieto šaty sú ideálne pre moderné mamičky, ktoré potrebujú byť praktické, v obliekaní rýchle, a pritom si chcú udržať štýl a eleganciu. Úpletové šaty vyzerajú skvele v kombinácii s klobúkmi a dlhými výraznými náhrdelníkmi. Do módy sa opäť vracajú rôzne brošne, ktoré najlepšie vyniknú na svetroch, kabátoch ale aj na úpletových šatách.

úpletové šaty

Úpletové šaty sú ideálne na koniec leta a začiatok jesene.

Čo prináša jeseň/zima 2017 v móde

Úpletové šaty sú tiež hitom jesene 2017 podľa veľkých módnych dizajnérov. Zahrnuli do toho viktoriánske goliere – či už ako súčasť úpletových šiat, alebo v podobe bielej košele, ktorá sa nosí pod šatami. Svetoznáme značky tiež upriamujú pozornosť túto jeseň na široké opasky, ktoré sa môžu kombinovať so základným oblečením alebo s kabátmi.