Neoceniteľné záhradné svietidlá

Štandardný

Leto, záhrada, priatelia, rodina, párty či posedenie. Kto by to nemal rád?  Najmä večer, keď si človek môže oddýchnuť od horúčav a za zvuku cvrčkov posedieť pri dobrej knihe alebo s blízkymi pri peknom slove a drinku. Navyše, naše záhradky, skalky, kreatívne diela, či pekný záhradný nábytok je dobré zviditeľniť aj za svitu luny. Nehovoriac o tom, že kvalitné záhradné svietidlá sa zídu aj z praktických dôvodov.

Čo si všímať?

A práve pri kúpe svietidla do záhrady by sme mali zvážiť, či nám ide skôr o romantické ladenie, či chceme zorganizovať veľkú záhradnú slávnosť s profesionálnymi hudobníkmi alebo si len potrebujeme poriadne posvietiť na nedokončenú prácu zo dňa. Podľa toho si treba vybrať vhodnú intenzitu a výkonnosť svetla. Samozrejme, rozhodujúca je aj životnosť, nízka spotreba a v neposlednom rade aj farba či materiál. Ideálne je vyberať tak, aby sme nezaťažovali ani seba, ani prírodu a ani okolie. Internet pohodlne z domova, či špecializované predajne na svetlá, ponúkajú možnosť vybrať si svetlo múdro. Také, aké potrebujeme.

záhradné svietidlá

Vkusné záhradné svietidlá ktoré sa skvelo hodia na záhradu.

Svetelné prekvapenia

Bonusom je, že mnohé záhradné svietidlá sa dajú riadiť diaľkovým ovládaním, ktorým dokážeme milo prekvapiť najmä svojich romantických hostí. Záhradné svietidlá sa vynímajú pri rôznych fontánkach a vodopádoch, ktoré sú čoraz častejšou módnou exteriérovou dekoráciou stromových sadov a kvetinových záhonov s jazierkami. Robia tak radosť už len samotnému majiteľovi.

záhradné svietidlá

Solárne záhradné svietidlá vám vydržia naozaj dlho.

Záhradné svietidlá ako pomoc

Záhradné svetlo nám tiež umožňuje lepšiu kontrolu nad nočnou záhradou a slobodnejší pocit zo zahnania temnoty, ktorá je obďaleč obydlia. Niektoré svetlá majú navyše regulovateľnú intenzitu a dajú sa využívať polyfunkčnejšie. V neposlednom rade nám, ale aj našim domácim maznáčikom, dokážu záhradné svetlá uľahčiť smer, obzvlášť, ak cesta do domu vedie po skalke s nepravidelným kamenistým chodníčkom. Blíži sa leto, a preto by sme už mohli začať premýšľať nad dobrým svetlom do záhrady. Spraviť ním radosť sebe i svojím blízkym. Zároveň si tak uľahčiť a skrášliť život.