Netradičná dovolenka v Taliansku

Štandardný

Kto ešte nebol na dovolenke v Taliansku, môže ľutovať. A tým nemyslíme iba typickú dovolenku pri mori, ale hoci aj víkendový pobyt v Benátkach či v inom krásnom talianskom meste. Vedeli ste napríklad, že Taliani dovolenkujú výlučne iba doma? Ide o to, že v Taliansku je všetko. More a pláže ako aj vysoké pohoria ideálne na lyžovanie, bohaté historické pamiatky, nádherná príroda a mnoho iných zaujímavostí. Dovolenka v Taliansku uspokojí aj toho najnáročnejšieho turistu a to bez ohľadu na to, či ste milovníkom oddychu, histórie alebo zábavy. Taliansko si zaručene získa vaše srdce, tak baľte kufor a vydajte sa do skutočného dovolenkového raja!

dovolenka v Taliansku

Keď sa povie dovolenka v Taliansku, nesmiete zabudnúť na návštevu Benátok.

Dovolenka v Taliansku – Benátky sú povinnou jazdou!

Ísť do Talianska a nezastaviť sa aspoň na jeden deň v Benátkach by bolo neodpustiteľné. Benátky sú známe svojou jedinečnou architektúrou a umeleckými dielami. K najväčším atrakciám patrí jednoznačne plavba loďou, resp. klasickou benátskou gondolou po najvýznamnejšom kanále Canal Grande. Je to to najromantickejšie miesto široko-ďaleko, no dovolenka v Taliansku tu ani zďaleka nekončí! Za pozornosť stojí aj Miláno – talianske mesto módy, Florencia – mesto umenia, Neapol – mesto hradov. Ale aj slávne mesto Verona a jej okolité jazerá. V neposlednom rade nezabudnite ani na hlavné mesto Talianska. Rím navštevujú turisti najmä pre jeho architektúru a sochárstvo, pričom sa tu nachádzajú aj také významné pamiatky ako Koloseum, Bazilika sv. Petra, Pantheon, Fontána di Trevi a mnohé iné skvosty.

dovolenka v Taliansku

Dovolenka v Taliansku, to je aj Ponte Vecchio vo Florencii.

Dovolenka v Taliansku

Dovolenka v Taliansku to nie sú iba veľké mestá, ale aj prenádherná príroda. Pár dní pri jazere Como, ktoré je obkolesené prekrásnymi horami a malebnými dedinkami bude pre vás skutočným balzamom pre vašu dušu. Rovnako čarovné sú aj iné veľké ľadovcové jazerá v zóne Álp ako aj samotné Alpy s najvyšším vrchom Európy – Mont Blanc. Zamilujete si aj slávne Toskánsko, jeden z najkrajších talianskych regiónov vôbec, ktorého mestá sú obklopené pozostatkami etruských hradieb. Dovolenka v Taliansku to nie je iba pevnina, ale aj okolité ostrovy ako napríklad Sicília, Sardínia, Elba, Capri a mnoho iných malebných ostrovov, kde sa budete cítiť ako v raji.