Nezabudnuteľný kúzelník, ktorý nechal zmiznúť vlak aj Sochu slobody

Štandardný

Aj vás, kým ste boli ešte deti alebo aj podstatne neskôr, keď ste už dospeli, vždy tak veľmi fascinovali triky a magické kúzla? Najmä tie, ktoré ste si nedokázali nijako logicky vysvetliť a donekonečna ste rozmýšľali, ako to ten ktorý kúzelník mohol vlastne urobiť. Ak práve kúzelnícka šou plná mágie, kúziel a trikov patrí k vašim obľúbeným žánrom, určite ste si nenechali ujsť ani najznámejšie a najpútavejšie kúzla ešte známejšieho kúzelníka menom David Copperfield, ktorý dokázal niekedy naozaj neuveriteľné veci. Veď nechať zmiznúť vlak vážiaci približne 70 ton či dokonca známu Sochu slobody v New Yorku, to naozaj nedokáže každý.

Kúzelník David Copperfield tento rok oslávi 60. narodeniny

Najznámejší kúzelník

Najznámejší kúzelník oslávi tento rok 60. narodeniny

Znie to možno až neuveriteľne, ale známy kúzelník a iluzionista David Copperfield oslávi tento rok v septembri už svoje 60. narodeniny. David sa narodil 16. septembra 1956 v USA v štvrti New Jersey a svoje kúzla začal predvádzať už ako malé dieťa, na profesionálnej úrovni už dokonca ako 12-ročný. Ešte ako neplnoletý 16-ročný mladík začal na univerzite v New Yorku prednášať mágiu, ale najznámejším sa stal najmä vďaka svojej živej iluzionistickej šou, kde predvádzal niekedy až neuveriteľné kúzla a triky bez použitia kamerových či vizuálnych efektov, a túto jeho nezabudnuteľnú šou vysielali až v 40 krajinách sveta.

Copperfield a jeho nezabudnuteľné kúzla

K tým najznámejším a najmä nezabudnuteľným kúzlam, ktoré kúzelník David Copperfield počas svojej iluzionistickej a magickej kariéry predviedol však okrem zmiznutia spomínaného vlaku Orient Expres či Sochy slobody patrí aj vlastné zmiznutie a únik z najstráženejšej väznice Alcatraz. Kúzelník David dokázal dokonca prejsť skrz Čínsky múr alebo preletieť vzduchom nad Grand Canyonom a prežil aj nebezpečný pád do priepasti v Niagarských vodopádoch. Z úžasného kúzelníka sa tak stala skutočná celebrita, ktorá má nielen svoju hviezdu na Chodníku slávy v Hollywoode, ale dokonca aj vlastnú voskovú figurínu v múzeu v Londýne.