Nie je každé oblečenie pre fitness rovnaké

Štandardný

Fyzický vzhľad a pocit byť fit, nie je len o povrchnej kráse. Je to hlavne o svojom vlastnom pocite chcieť byť zdravý a „čistý“ zvonka aj z vnútra. Je už rokmi známe, že pravidelné športovanie a zdravá životospráva predlžujú život a zlepšujú kvalitu života. Pre pravidelné športovanie je ale potrebné aj kvalitné športové oblečenie a športová výbava. Je jasné, že dočasne sa dá pomôcť aj alternatívnymi domácimi pomôckami, no z dlhodobého hľadiska tie rýchlo upadnú do zabudnutia.

oblečenie pre fitness

Oblečenie pre fitness – na cvičenie von aj dnu

Všetci dobre vieme, že oblečenie pre fitness alebo akýkoľvek iný šport je špeciálne či už materiálovo, strihom alebo formou úpravy. Pri športe sa človek totiž hýbe do rôznych strečových neprirodzených polôh a teda takého športové oblečenie je vystavené náročnejším podmienkam a náročnejšiemu výkonu než akékoľvek iné oblečenie. Tí, čo športujú tiež vedia, že kvalitné oblečenie a obuv zlepšujú výkon či celkový priebeh a výsledok cvičenia. Nútia nás tiež k istej sebadisciplíne – keď už sme investovali do kvalitných vecí na šport, tak ich aj využijeme. Nech nie sú len na parádu.

Oblečenie pre fitness musí byť skutočne odolné

Oblečenie pre fitness musí spĺňať rôzne náročné parametre. Tenký, priedušný materiál, ktorý dobre odvádza vlhkosť, je aj flexibilný, elastický ale aj pevný, je základ. Na niektoré cviky sú lepšie obtiahnuté elastické kúsky a na niektoré zas voľné. Dnes sa nám ponúka tiež množstvo rôznych inovatívnych technológií v oblasti oblečenia pre fitness. Môžete nakupovať napr. chladiace legíny či meracie topy, nehovoriac o všelijakých špeciálnych fitness topánkach a tiež rôznych fitness pomôckach.

oblečenie pre fitness

Pohodlné, flexibilné, pružné…

Odporúčania a recenzie neklamú

Nie raz som si všimla online negatívne recenzie na oblečenie pre fitness, kde si niekto kúpil značkové veci s dôverou, že budú aj kvalitné. Po dvoch fitness cvičeniach sa však legíny rozpárali na chúlostivom mieste, alebo sa pretrhli švy, prípadne niektoré švy z vnútornej strany tlačili a poranili pokožku, alebo dokonca oblečenie zadržiavalo vlhkosť, čo spôsobovalo nepríjemný zápach… a podobne. Naopak nejaké lacnejšie oblečenie pre fitness vydržalo roky. S dnešným širokým výberom oblečenia pre fitness na trhu je preto skutočne podstatné zistiť si všetky dostupné informácie a odporúčania, keď si chcete kúpiť dobre.