Obrazy na plátne – súčasť dnešných moderných interiérov

Štandardný
obrazy na plátne

Obrazy na plátne nájdete s rôznymi vzormi

Umenie zohráva v našom živote dôležitú úlohu, prináša radosť, krásu a estetiku do našich domovov. Dodá priestoru a interiéru to, čo mu chýbalo – eleganciu, harmóniu a pozitívnu energiu. Na ľudí pôsobí umenie rôzne, niekoho upokojuje a iného dobíja novou energiou. Určite však formuje našu vnímavosť a obohacuje nás.

Vkusné vs. gýčové umenie

Je však dôležité vedieť si správne vybrať, mať vkus a dokázať rozlíšiť umenie od gýču. Nie každý si môže dovoliť vlastniť originálny zberateľský kúsok či exkluzívne a drahé umelecké dielo, preto treba nájsť riešenie, ktoré bude vkusné a zároveň prijateľné pre vašu peňaženku. Či si zvolíte obrazy na plátne, zaujímavé čierno-biele fotografie, fototapety, kompozície alebo grafiku, vždy sa snažte nekombinovať vzájomne rôzne druhy obrazov.

Aké obrazy na plátne si zvolíte vy?

obrazy na plátne

Príklad dokonalého zladenia obrazu s interiérom

V súčasnej dobe je veľmi veľa možností, ako si skrášliť interiér a veľmi obľúbené sú práve obrazy na plátne, ktoré sa zhotovujú na kvalitnom plátne zo 100 % bavlny, sú ekologické a odolné voči UV žiareniu. Týmto spôsobom si môžete dať zhotoviť aj obraz z vlastných fotografií či ilustrácií presne na mieru v rôznych rozmeroch a prevedeniach (napr. možnosť tlače ako sépia či čierno-biely obraz na stenu). Formát obrazu je tiež na vašej voľbe, vybrať si môžete napr. obdĺžnik, štvorec či panorámu. Veľmi moderné sú aj viacdielne obrazy na plátne, napríklad abstraktné, prípadne s rôznymi motívmi zvierat, prírody, veľkomiest a niektoré aj s 3D efektom. Pokiaľ kupujete do interiéru obrazy, je potrebné zladiť ich farebne, tvarovo aj štýlovo s celým interiérom a vyberať ich aj podľa miesta, kde ich plánujete umiestniť (to platí aj pre obrazy na plátne).

Zlaďte obraz s interiérom!

Ak má byť súčasťou obrazu aj rám, je potrebné myslieť aj na jeho zladenie s obrazom a interiérom (napr. farba rámu a obrazu by mala zodpovedať farbe dreva nábytku, ktorý sa nachádza v interiéri). Pozadie obrazov by malo byť čo najneutrálnejšie, aby mohli dokonale vyniknúť. Či už si vyberiete obrazy na plátne s krajinkou, kvetmi alebo portrétom musia vás v prvom rade osloviť a upútať, aby vás ani po čase každodenný pohľad neomrzel.