Offshore banky sú banky v zahraničí

Štandardný

Offshore bankovníctvo je čoraz populárnejšie a pokiaľ patríte k ľudom, ktorí o tejto forme bankovania ešte veľa nevedia, rýchlo to napravte! Vedeli ste napríklad, že bankový účet si môžete založiť nielen v krajine kde bývate, ale aj v zahraničí? Zahraničné banky, inak nazývané aj offshore banky, sú banky, ktoré pôsobia v tzv. offshore zónach, teda v krajinách s nižším daňovým zaťažením. Tieto banky však môžu poskytovať svoje služby iba klientom zo zahraničia, čo v praxi znamená, že offshore banka pôsobiaca napríklad vo Veľkej Británii môže poskytovať svoje bankové služby všetkým klientom na svete, okrem tých, ktorí majú trvalé bydlisko vo Veľkej Británii.

offshore banky

Offshore banky – sú skutočne lepšie?

Offshore banky a anonymný bankový účet

Offshore banky sú známe hlavne tým, že svojim kleintom poskytujú vysokú úroveň bankového tajomstva, vďaka čomu si môžete byť istí, že vaše peniaze či majetok sú v úplnom bezpečí. Ak si v zahraničnej banke založíte anonymný bankový účet, bude to mať pre vás množstvo výhod, pričom k tomu, aby ste si ho založili nemusíte ani nikam cestovať a všetko potrebné vybavíte cez internet alebo telefonicky. Anonymný účet si môže založiť tak fyzická ako aj právnická osoba, pričom nie ste obmedzení žiadnym minimálnym zostatkom a vaše peniaze máte kedykoľvek k dispozícii, takže s nimi môžete narábať ako vy uznáte za vhodné.

Offshore banky a daňové raje

Offshore banky zakladajú najčastejšie už existujúce renomované banky alebo finančné inštitúcie. Zahraničná banka je pre nich nevyhnutným prostriedkom pre prístup na medzinárodné úverové trhy alebo do sietí korešpondenčných účtov. Offshore banky sú zakladané v tzv. daňových rajoch, teda v krajinách s nízkym daňovým zaťažením – medzi najznámejšie daňové raje patria najmä Belize, Cyprus, Bahamy, Bermudy, Luxembursko, Malta, Švajčiarsko či Veľká Británia. Zahraničné banky poskytujú svojim klientom celý rad skvelých výhod ako napríklad nadštandartné služby, kvalitné a pohodlné internetové bankovníctvo ako aj maximálnu diskrétnosť.