Offshore účet – čo to vlastne znamená?

Štandardný

Založenie offshore účtu je jeden z najjednoduchších spôsobov, ako ochrániť seba a svoje peniaze pred nežiadúcimi vplyvmi globálnej menovej krízy. Je to efektívna obrana proti možnému krachu bánk, ochrana svojich úspor a ich znehodnotenia.Každý komu na tom aspoň trochu záleží by mal nad založením tohto účtu mimimálne premýšľať. Offshore bankovníctvo ponúka neskutočné množstvo výhod, či už z pohľadu zabezpečenia,tak flexibility a v neposlednej rade využiť offshore účet ako príležitosť pre medzinárodné investície.

offshore účet

Offshore účet je dobrá príležitosť pre medzinárodné investície.

Čo vlastne znamená slovo „offshore“ ?

Keď sa spýtate ľudí okolo seba, či vedia, alebo počuli niekedy slovo offshore, málokto vám bude vedieť odpovedať. V stručnosti „offshore“ znamená všetko čo je mimo územia kde podnikáte, kde pracujete, kde bývate, kde žijete, kde ste sa narodili, atď. Inak povedané offshore stratégie sú stratégie slobody, offshore podnikanie, či investovanie je o maximalizácií osobnej slobody.

Offshore účet založený v Hong Kongu?

Kedže Hong Kong patrí k centru bankovníctva a banky sú tam na veľmi dobrej úrovni, radí sa medzi špičku svetového i offshore bankovníctva, tak aj vhodnej bankovej jurisdikcie, ktorá má veľkú oporu mocnej Číny. V Hong Kongu majú banky prijateľnejšie ceny ako všade inde vo svete. Napr.náklady spojené s medzinárodnými transakciami sú iba zlomkom ceny v porovnaní s Európou či USA, či bankový prevod sa cez IBAN uskutoční hneď. Za zmienku stojí aj veľká schopnosť poskytovať množstvo kvalitných služieb, teda je na vašom uvážení, či si nezaložiť offshore účet práve v Hong Kongu.

offshore účet

Hong Kong je špičkou v oblasti offshore. Preto je dobré si tam založiť offshore účet.

Potrebujete radu?

Ak v tom máte chaos a potrebujete poradiť, či už pri výbere správnej banky v zahraničí, tak výbere zahraničnej meny,či všeobecne všetko čo sa týka offshore účtov, sú špecializované firmy, ktoré sa danou tématikou zaoberajú a ktoré vám poradia a taktiež zabezpečia všetko potrebné na otvorenie účtu v banke, s ktorými majú dobré skúsenosti a teda sú diskrétne, rešpektujú anonymitu a majú profesionálny prístup.