Organizujeme svoje kancelárske potreby – perá

Štandardný

kancelarske potreby Máte vo svojej kancelárii či domácej pracovni neustály chaos? Robí vám problém nájsť čokoľvek a kdekoľvek vo chvíli, keď to práve najviac potrebujete? V tom prípade zrejme nastal čas na menšiu reorganizáciu vášho pracovného miestečka. Ako zorganizovať svoje kancelárske potreby tak, aby ste ich mali ihneď po ruke, nemuseli ich hľadať a zároveň, aby vám ich upratovanie nezabralo celý deň? Prečítajte si v našom článku, ktorý sme pre vás prichystali.

Kancelárske potreby – perá a ich organizácia

Medzi kancelárske potreby, ktoré využívate najviac a najčastejšie a zároveň ich aj najčastejšie hľadáte, patria perá. Ako si ich teda zorganizovať tak, aby ste sa tohto problému raz a navždy zbavili? Pomerne častou, možnosťou je, že v kancelárii máte pier nadbytok. Povaľujú sa vám všade – na stole, v poličkách i v šuplíkoch a pritom väčšina z nich ani nie je funkčná. Je potrebné ich pretriediť!

Pokazené, vypísané, funkčné, dobré, ešte lepšie

Zozbierajte všetky perá, ktoré v okolí svojho pracovného priestoru  nájdete, ihneď povyhadzujte tie, ktoré sú akýmkoľvek spôsobom pokazené, či už sú zlomené alebo im „len“ chýba pružinka. Potom nasleduje skúšanie tých, ktoré vám zostali. Vezmite si čistý papier a vyskúšajte všetky svoje perá zaradom. Zároveň pri ich skúšaní vytvárajte dve kôpky, na ktoré tieto kancelárske potreby budete ukladať. Jedna kôpka s tými perami, ktoré sú už vypísané, druhá s tými, ktoré sú ešte funkčné. Poprípade, ak sa vám s niektorými perami píše lepšie ako s inými, vytvorte si ešte tretiu kôpku pre tie najlepšie.

kancelarske potrebyOrganizujeme funkčné perá

Následne perám, ktoré sú už vypísané, vymeňte tuhu za novú. Pokiaľ vám tieto tiež veľmi dôležité kancelárske potreby, akými sú náhradné tuhy do pier, chýbajú, určite by steč si ich mali dokúpiť, dovtedy však môžete nefunkčné perá pokojne odložiť späť do šuplíka. Funkčné perá môžete následne organizovať viacerými spôsobmi – k dispozícii sú napr. kancelárske potreby – boxy na perá s rôznymi priehradkami či stojany na perá. Na svojom pracovnom stole by ste však mali mať vyložených iba niekoľko najzákladnejších pier – 2 či 3 modré, jedno čierne a jedno alebo dve farebné.