Ostrov Rhodos je štvrtý najväčší

Štandardný

Grécky ostrov Rhodos je vyhľadávanou a známou dovolenkovou destináciou nielen v dnešných časoch. Ako mnoho iných gréckych ostrovov má za sebou zaujímavú a na udalosti bohatú históriu. Ostrov je obývaný už od doby kamennej a vždy dosť ťažil zo svojej strategicky dôležitej polohy. Leží na dôležitých námorných trasách medzi Stredozemným a Egejským morom. V priebehu histórie si Rhodos prešiel niekoľkými významnými etapami, ovplyvnilo ho množstvo rôznych národov s rozličnými kultúrami, tradíciami a jazykmi. Vnímavý návštevník ostrova Rhodos si to môže hravo všimnúť počas svojich ciest po ostrove.

rhodos

Rhodos sa pýši peknými plážami.

Rhodos je ostrovom mnohých tvárí

Ostrov Rhodos sa rozprestiera v najjužnejšej časti Grécka a je doslova ostrovom mnohých tvárí. Dovolenkár či turista si tu môže nájsť čokoľvek. Rušné dovolenkové turistické centrá ponúkajúce najrôznejšie druhy zábavy, ale aj odľahlejšie miesta, kam turistický ruch ešte našťastie príliš nezavítal. Nechýba samozrejme prekrásna príroda, nádherné pláže a priezračné more. Ostrov má rozlohu takmer 1400 km2 a je tak najväčším ostrovom gréckeho súostrovia Dodekanes a štvrtým najväčším ostrovom Grécka. Leží necelých 20 kilometrov od pobrežia Turecka a vďaka svojej polohe sa stal významným geografickým bodom pre tri kontinenty – Európu, Áziu a Afriku.

rhodos

Rhodos a západ slnka je fascinujúce spojenie.

Rhodos je aj hlavné mesto

V minulosti bolo na ostrove často rušno, vplyv rôznych udalostí a národných vplyvov je dodnes zjavný. Nielen v jazyku, kultúrnych prejavoch, umení ale aj v miestnej architektúre. Hlavné mesto Rhodos bolo v minulosti dokonca jedným z najvýznamnejších miest starovekého Grécka. Návštevníci ostrova sa stretnú s krásnymi prírodným scenériami, kopcovitým vnútrozemím a na pohľad príjemnými údoliami využívanými miestnym farmármi. Najvyšším pohorím je oblasť Ataviros. Na ostrove je pomerne dostatok zelene, kopce sú porastené trávou a krovím, ale nachádzajú sa tu aj lesné porasty. Vnútrozemím pretekajú početné potôčiky. Pri pobreží je možné vidieť rozkvitnuté oleandre. Môžete však naraziť aj na menšie oblasti charakterom pripomínajúc savanu. Návštevník tohto krásneho ostrova si určite príde na svoje.