Označenie konvektomaty znie dosť záhadne

Štandardný

Konvektomat je kombinovaná parná rúra.  Umožňuje využívať klasické pečenie a zároveň používať pri varení aj horúcu paru. S touto kombináciou sa často stretnete pri výbere profesionálneho gastro zariadenia do kuchyne. Kombinovanú rúru tak môžete využiť na varenie, dusenie v pare aj na bežné pečenie. Tieto spotrebiče bývajú vybavené väčším množstvom funkcií.  Ide o teplovzdušnú rúru s elektronickým riadením a vyvíjačom pary. Vďaka revolučnej technike dokáže konvektomat nahradiť niekoľko strojov zároveň. A to pri minimálnej priestorovej náročnosti v kuchyni. Konvektomaty sú veľmi praktické spotrebiče, ktoré vám uľahčia prevádzku reštaurácií. Svoje využitie majú všade tam, kde sa denne pripravuje veľké množstvo jedál. Pri výbere toho správneho typu dajte na rady odborníkov. Tí vám poradia s výberom toho vhodného modelu. Dôležitú úlohu pri výbere zohráva aj to, čo sa v daných prevádzkach pripravuje a varí najčastejšie.

konvektomaty
Profesionálne konvektomaty posunú vaše podnikanie na vyšší level

V konvektomate sa vypráža, pečie aj dusí  

   Tepelná úprava potravín prebieha vo varnom priestore, kde pomocou ventilátora rovnomerne cirkuluje horúci vzduch, para alebo oboje. Vplyvom uzatvoreného priestoru komory a rovnomerného prúdenia vzduchu nedochádza k zmiešaniu chutí jednotlivých pokrmov. V konvektomate môžeme pri zvolenom režime pripravovať niekoľko jedál naraz. Napríklad piecť mäso alebo ryby spolu s koláčmi. V priebehu varenia sa dá nastaviť stupeň vlhkosti vzduchu. To vám umožní pripravovať všetky druhy úprav pokrmov. Ako je varenie, dusenie, pečenie, smaženie alebo grilovanie. Medzi tri základné varné režimy patrí varenie v páre (25 – 120 °C), kombinovaný cyklus (až do 250 °C) a teplovzdušný cyklus (až do 300 °C).

konvektomaty
Konvektomaty Redfox sú vhodné aj do klasickej kuchyne

Aké sú výhody konvektomatu oproti bežnej rúre? 

     Konvektomaty umožňujú zdravšiu úpravu pokrmov bez použitia tukov. Najčastejšie môžete využívať tri programy. Vďaka horúcemu vzduchu môžete piecť, grilovať, vyprážať a pripravovať pokrmy z múky. Parný režim využijete pri príprave zeleniny, ryže či zemiakov. Kombinácia oboch programov umožní najmä prípravu mäsa. Pri výbere domáceho konvektomatu treba zohľadniť to, či využijete skôr klasickú rúru alebo budete chcieť parnú rúru. Dôležitú úlohu zohráva objem rúry aj počet jej funkcií. Jednoduchšiu údržbu vám umožní konvektomat so samočistiacim programom. Úspora energie pri varení dosahuje až 50 %. V porovnaní s tradičným spôsobom varenia v klasických gastro zariadeniach.