Pánska peňaženka – čo v nej nosíte vy?

Štandardný
pánska peňaženka

Klasická pánska peňaženka

Tá moja súčasná dožívajúca peňaženka, ktorú často nosievam v zadnom vrecku nohavíc, si toho už dosť pamätá. Nie je príliš elegantná ani luxusná, taká klasická pánska peňaženka, aj napriek tomu, že som si ju pred rokmi kúpil neďaleko Piccadilly Circus v Londýne. Potrebujem si kúpiť novú.

Niektoré internetové portály ponúkajú online predaj až 300 modelov pánskych peňaženiek rôznych luxusných značiek. Mám už neveľa času na to, pre ktorú sa ja sám nakoniec rozhodnem.

Strata alebo aj krádež peňaženky

pánske peňaženky

Pánske peňaženky mávajú jednoduchý dizajn

Mne osobne sa stalo už minimálne trikrát, že mi v ukradli osobné doklady aj s peňaženkou. Dvakrát v nejakej vinárni a naposledy v autobuse. Nasledovali nepríjemnosti, čiastočne spôsobené mojou nepozornosťou, samozrejme.

Skutočne vám takúto skúsenosť neprajem, ale stáva sa to pomerne často aj iným. Či už ide o stratu alebo krádež peňaženky, akonáhle zistíte, že je preč, tak máte o „zábavu“ doslova postarané. Takže pre mňa pri kúpe novej peňaženky bude dôležitá praktická stránka a bezpečnosť, radšej menšiu veľkosťou, stačí mi v nej malá hotovosť, vodičský preukaz. Občas aj občiansky preukaz a jedna kreditka. Viac pánska peňaženka nemusí obsahovať.

Čo je to krádež identity?

Ak počujeme termín „krádež identity“, potom si zvyčajne predstavíme niekoho okradnutého o jeho identitu online. Pravda je však taká, že väčšina krádeží identity sa deje v reálnom svete. Vaša identita môže byť odcudzená aj počas nakupovania, cestovania na dovolenky, v dopravných prostriedkoch, v priestoroch verejného stravovania. Kedykoľvek ste v situácii, keď je okolo nás veľa ľudí, môžete po čase zistiť, že vám bola vaša možno luxusná pánska peňaženka ukradnutá. Aj s vašim občianskym preukazom a kreditkami.

Čo všetko nosíme v pánskej peňaženke?

peňaženka

So sebou noste radšej len to najpodstatnejšie

Ak ste prišli „len“ o hotovosť nečakajte, že vám ju niekto vráti. Rovnako sa môžete rozlúčiť aj so samotnou peňaženkou. Bolí to o to viac, čím drahšia, kvalitnejšia a dobre slúžiaca pánska peňaženka to bola. Horšie je, ak ste stratili aj mnoho iných dôležitých vecí, ktoré sa v peňaženkách zvyčajne nachádzajú. Strata osobných dokladov je poriadne nepríjemná záležitosť.

Mali ste v peňaženke aj platobnú kartu, či dokonca prístupové kódy k účtom, internet bankingu a podobne? Mnohí z nás nosia všetky tieto dôležité údaje neustále so sebou, aby mali neobmedzený prístup k peniazom. Hneď ako stratu zistíte, kontaktujte svoju banku. Pánska peňaženka zvykne obsahovať aj rozličné členské karty, karty na zľavy, študentské karty, električenky, či iné cestovné doklady a potvrdenia.

Ukradnutá pánska peňaženka… Ako tomu predísť?

Radšej nenoste peňaženku v zadnom vrecku nohavíc, tak ako to robievam ja. Bezpečnejšie je nosenie peňaženky v prednom vrecku nohavíc, alebo vo vnútornom vrecku saka či bundy. Cestujte naľahko. Dajte si do peňaženky len najnutnejšiu hotovosť, najviac jednu kreditku. Čím menej budete nosiť, tým je menej starostí, ak vaša pánska peňaženka vám bude opäť chýbať. A ja len dúfam, že sa tiež polepším v nosení tej mojej novej peňaženky.