Pánske košele – elegantné aj voľnočasové

Štandardný
pánske košele

Nájdu sa nejaké pánske košele aj vo vašom šatníku?

Vo väčšine pánskych šatníkov asi nemôžeme hľadať veľa fantázie, no nech už je to šatník puntičkára alebo bordelára, elegána alebo človeka, ktorého viac zaujíma šport ako móda, myslím, že v každom z nich by sme mali nájsť aspoň jednu košeľu. Akúkoľvek. Pánske košele totiž nemusia byť iba oficiálne a elegantné, ale i voľnočasové. Každopádne, každý si môže vybrať podľa svojho štýlu, vkusu a potreby.

Pánske košele pre laika môžu vyzerať všetky rovnako. Všetky majú golier, gombíky, manžety, krátky alebo dlhý rukáv a môžu mať aj náprsné vrecká. Pri vyberaní tej správnej košele však nehľadíme len na spomenuté, ale i na materiál, farbu, vzory. Poďme si v tom teda urobiť poriadok. Nie každý pán v tom totiž musí mať jasno.

Pánske košele pre biznismenov a polovičných elegánov

Páni biznismeni potrebujú vyzerať reprezentatívne, preto by mali vyberať košele v odtieňoch bielej a modrej. Ak si zvolia bledší oblek, môžu siahnuť aj po šedej. Takéto pánske košele sa dobre kombinujú s kravatami výrazných farieb. Vzory sú povolené tiež, no preferencie sa kladú na tie decentnejšie. Netreba zabúdať na manžetové gombíky, ktoré to všetko ešte podčiarknu. Ak je niečo čomu by sa páni biznismeni mali vyhnúť, potom je to krátky rukáv a náprsné vrecká.

Poloviční elegáni, ktorí obľubujú kombináciu košeľa – rifle sa odvážnejších farieb a vzorov báť nemusia. V podstate si môžu dovoliť všetko. Dlhý či krátky rukáv, náprsné vrecká. To všetko je povolené. V podstate tu neexistuje žiadne obmedzenie, ktoré by ich pri vyberaní košele malo trápiť.

Dôležitá nie je len farba, ale aj veľkosť a strih

pánske košele

Košeľa v kombinácii s rifľami

Pánske košele však nie sú iba o farbe a náprsných vreckách. Je veľmi dôležité, aby si páni zvolili správnu veľkosť a strih. Tie záležia hlavne od postavy a od toho, na akú príležitosť majú byť použité. Je dôležité aby sedeli správne na ramenách a deltových svaloch, a samozrejme by sa nemali roztvárať medzi gombíkmi. Mohlo by tak vykúkať to, čo by nemalo. Pri skúšaní si pánske košele treba naozaj poriadne vyskúšať. Skúsiť ako sedia v rôznych polohách. V stoji, v sede, s predpaženými rukami, … Čo sa týka goliera, ten by mal mať po zapnutí vôľu na dva prsty.

Ak sa pánske košele správne zvolia, môžu vyzerať veľmi dobre na ktoromkoľvek mužovi. Nečudujte sa preto páni, ak sa za vami na ulici otočí nejedna zvedavá žena.