Pánske opasky – akým módnym prešľapom sa vyhnúť pri ich nosení?

Štandardný

Ako správne nosiť, kombinovať a vyberať opasky? Možno si teraz poviete „Čo sa už len dá pri nosení pánskych opaskov pokaziť?“, no je toho celkom dosť, čo sa dá nevhodne zvoleným pánskym doplnkom, napr. opaskom na slušivom elegantnom outfite muža pokaziť. Vedieť ako správne nosiť pánske opasky a ako sa vyhnúť niektorým módnym prešľapom v pánskom outfite nie je nikdy na škodu. Prvé základné pravidlo ohľadom pánskych doplnkov je bezchybný a stopercentný stav, nikdy a za žiadnych okolností nepoužívajte pánske opasky, na ktorých je už zreteľne viditeľné poškodenie alebo opotrebovanie. Opasky, ktoré už majú svoje „odžité“ je potrebné tak, ako aj ostatné dosluhujúce oblečenie, topánky, či módne doplnky vyradiť a nahradiť novým kvalitným modelom.

pásnke opasky

Viete ako správne zladiť pánsky opasok?

Niektoré opasky sa nemusia hodiť ku všetkým nohaviciam

Veľkým módnym prešľapom je aj nosenie toto istého opasku ku všetkým typom nohavíc. Treba vedieť rozlišovať medzi elegantnou a športovou módou, pretože pánske opasky, ktoré bežne nosíte k džínsom, nemusia byť ani náhodou dobrou voľbou pre elegantný pánsky oblek, ktorý si vždy vyžaduje len kvalitný kožený opasok primeranej šírky a dĺžky vybavený menej nápadnou prackou. Príliš široké alebo textilné pánske opasky, masívne nápadné pracky či rôzne zdobenia v podobe výrazného prešívania či vybíjaných ozdôb sú pre elegantný oblek neprípustné a využiť ich môžete len na doplnenie ležérnej voľnočasovej módy, napr. k džínsom.

pánsky opasok

Jednoduchosť a elegancia

Kožené pánske opasky v súlade s koženou obuvou

Pri kombinovaní doplnkov volíme vždy jednotný materiál aj farebný odtieň, čo znamená, že kožené pánske opasky ladíme v súlade s koženou obuvou, napr. hnedé topánky = hnedý pánsky opasok a čierne topánky = čierny opasok. Aj keď možno opasok považujete len za nepatrný detail celkovej elegantnej vizáže, je potrebné nezabúdať na fakt, že práve detaily ako sú pánske opasky, hodinky či kravaty dokresľujú váš celkový vzhľad.