Pánske peňaženky – čo v nich najčastejšie nájdeme

Štandardný

Všetci veľmi dobre vieme, že ženy nosia vo svojich peňaženkách… nuž, takmer všetko. Niekedy je to dokonca všetko okrem toho, na čo boli vymyslené – peniaze. Viete ale, čo najčastejšie obsahujú pánske peňaženky? Muži nenosia kabelky a jediné čo pri sebe majú na úložný priestor sú pánske peňaženky a vrecká na nohaviciach, či bundách.

pánske peňaženky

Pánske peňaženky obsahujú všeličo možné.

Aké pánske peňaženky preferujú muži?

Na trhu je podstatne menej druhov pánskych peňaženiek než dámskych. No aj napriek tomu je ich dosť. Medzi najobľúbenejšie jednoznačne patria klasické bi-fold pánske peňaženky. A nie je to preto, že sú malé a mužom toľko málo úložného priestoru stačí. Niektorí muži si doslova natlačia množstvo kariet, dokladov a peňazí do malej peňaženky. Prečo? To vedia snáď len oni.

pánske penaženky

Pánske peňaženky by mali byť praktické.

Čo obsahujú pánske peňaženky?

  • Papierovú bankovku „20-ku“ a kreditnú kartu – samozrejme toto nie je ničím prekvapujúce. Na to boli pánske peňaženky stvorené a každý predsa potrebuje pri sebe stále nejakú, aspoň menšiu, hotovosť v prípade núdze. A kreditné karty sú platidlom č. 1 v tomto storočí.
  • Občiansky preukaz a/alebo vodičský preukaz – kde inde by ich nosili, však? Doklady totožnosti potrebujeme nosiť pri sebe všetci a muži majú radi takéto veci pokope. Preto ich nájdeme u nich v pánskej peňaženke.
  • Vizitku svojho právnika – toto sa vzťahuje viac zrejme na starších mužov. No žijeme v dobe, kedy skôr či neskôr každý potrebuje osloviť nejakého právnika. Rozvod, rozchod, dedičstvo, práca, bývanie,… je jedno, na ktorú životnú sféru sa to vzťahuje.
  • Zápalky – väčšinou fajčiari mávajú stále pri sebe nejakú „rezervu“ v prípade potreby. Núdzové zápalky v peňaženke nikdy nie sú na škodu.
  • Telefónne číslo – vraj štatistiky potvrdzujú, že napriek tomu, že žijeme v ére mobilných telefónov, u muža v pánskej peňaženke sa stále nájde nejaké to telefónne číslo napísané na kúsku papiera alebo na vizitke.
  • Náhradný kľúč – možno je od kufríka do práce, možno náhradný od bytu, a možno je neznáme odkiaľ kľúč je a aký zámok otvára, no vraj pomerne často sa objavuje v pánskej peňaženke nejaký kľúč. A ako je to u vás a vo vašej peňaženke?