Papierové žalúzie nemusia byť len dočasným riešením

Štandardný

Hľadáte efektívne a zároveň štýlové riešenie, ako ochrániť svoj interiér a nábytok  pred neodbytnými slnečnými lúčmi aj pred zvedavými pohľadmi zvonku? Dobrú službu vám preukážu žalúzie, jeden z praktických prvkov tieniacich systémov. Žalúzie sa vyrábajú na mieru, vybrať sa dá z rôznych typov a dizajnových prevedení. Medzi tie jednoduchšie a lacnejšie typy patria plisované papierové žalúzie, ktoré svoje uplatnenie nachádzajú pri všetkých druhov okien a balkónových dverí. Možno nimi zatieniť aj okná atypických rozmerov. Ak uvažujete o ich získanie, môžete si vybrať z niekoľkých farebných typov papierových tapiet.

Zatieňte si okná papierovými žalúziami

Vzhľadom na to, že žalúzie dotvárajú charakter a tvár interiéru, mali by  ako súčasť tienenia miestností ladiť s prevládajúcimi interiérovými farbami. Ďalšie dôležité kritérium ich voľby predstavuje dizajn. Vybrať si môžete z mnohých rôznych látok, ale aj takých materiálov, ako je prírodné drevo, bambus a dokonca aj papier. Papierové žalúzie však predstavujú skôr provizórne riešenie.

papierové žalúzie

Papierové žalúzie môžu byť skvelým alternatívnym riešením do každého bytu.

Papierové žalúzie sú rýchlym a praktickým riešením

Zatienenie okien nie je v dnešnej dobe nijako veľký problém. Výber a ponuka na trhu s prostriedkami tieniacich systémov našich interiérov je veľká. Môžete si vybrať klasické závesy, žalúzie, rolety a podobne. Všetko sa navyše vyrába v niekoľkých modeloch, rôznych verziách, rôznych materiáloch a prevedeniach. Papierové žalúzie sú vhodné do bytových interiérov, kancelárií a reštauračných zariadení. Môžu nájsť uplatnenie aj na oknách zdravotníctiev, školských tried alebo internátov, skrátka všade kde je potreba rýchleho a lacného dočasného zatienenia a súčasne je potrebné zachovať dizajn interiéru.

papierové žalúzie

Takéto papierové žalúzie pripevníte aj na väčšie plochy.

Niektoré výhody papierových žalúzií

Určite medzi dôležitú výhodu patrí cenová dostupnosť papierových žalúzií, sú vhodné pre každú veľkosť okna, majú príjemný vzhľad a ľahko sa udržiavajú. Pri montáži nepotrebujete žiadneho odborníka, stačí vám obyčajný ostrý kuchynský nôž a nožnice. Šírku papierovej žalúzie si prispôsobíte svojim požiadavkám. Reguláciu výšky docielite tak, že v príslušnej výške polohu žalúzie zaistíte štipcami. Jednoduchým nalepením na sklo alebo okenný rám sa papierové tapety stávajú súčasťou potrebného tienenia interiéru.