Papuče pre deti by mali byť zábavné

Štandardný

Rodičia sú zvyčajne príliš horliví, aby svojmu dieťaťu zaobstarali prvé papuče či topánky – a niekedy skôr, ako je potrebné. O možných dopadoch, ktoré môže mať detská obuv na vývoj nôh, sa u pediatrov diskutuje už veľmi dlhú dobu. Odborníci odporúčajú nedávať topánky na nohy novorodencovi a tvrdia, že deti nemusia nosiť topánky, kým začnú chodiť. Len čo vaše dieťa urobí prvé kroky, najlepšou voľbou pre detskú obuv je zaistiť, aby bola pohodlná a aby bola protišmyková na klzkom povrchu. Mali by tiež priliehať k päte, ale napriek tomu by mali mať priestor pri prstoch. Aj keď podpora v tomto veku nebude úplne stabilizovať členky vášho dieťaťa, topánky alebo papuče s vyššími členkami pomôžu zabrániť tomu, aby sa z nich vaše dieťa vyzúvalo.

papuče
PAPUČE MODRÝ BÁGER

Dôležité vlastnosti

Keď už vaše dieťa chodí, pri výbere topánok zvážte cenu, pohodlie a štýl. Najdôležitejšie v tomto veku je, aby ste svoje dieťa chránili pružnými a protišmykovými podrážkami. Uistite sa tiež, že papuče vášho dieťaťa sedia správne a nie sú príliš malé. Mnoho značiek detskej obuvi je vyrobených z veľmi mäkkej kože, ktorej výhodou je, že okrem pohodlnosti sú aj dobre umývateľné. Papučky majú byť najmä pohodlné, keďže dieťa v nich trávi všetok svoj domáci čas, či čas na krúžku, v škole, či škôlke.

papuče
PAPUČE MOTÝĽ RUŽOVÝ

Papuče sú vhodnou obuvou pre deti

Papuče by naozaj nemali chýbať v žiadnom detskom botníku. Dôvodov je niekoľko. Tým najdôležitejším je zdravý vývoj detských nôh a udržanie optimálnej teploty nôh. Predovšetkým v zimných mesiacoch, kedy trávia deti väčšinu času doma sú detské papučky veľmi dôležité. Už pri prvých krôčikoch by sme mali deti učiť nosiť papučky. Nezabúdajte, že deti sú hravé tvory a pokiaľ im vyberiete príťažlivé, farebné a hravé papučky, deti si ich isto zamilujú a budú obúvať s radosťou. Detské papuče sú aj skvelým tipom na darček pri príležitosti narodením či iných osláv.