Pár dôvodov, prečo by ste mali vaše cyklo oblečenie doplniť o cyklo rukavice

Štandardný

moto oblečenie fox - rukavice

moto oblečenie fox – rukavice

Rukavice sa nepoužívajú len na to, aby nás v zime ochránili pred chladom, ale využívajú sa aj ako ochranný prvok rúk pri práci, manipulácii s chemikáliami, na dodržanie sterility a podobne. V tomto článku si ale povieme niečo málo o rukaviciach na bicykel a to, prečo by vaše cyklo oblečenie malo tento doplnok zahŕňať.

Existuje viacero dôvodov prečo je nosenie rukavíc počas bicyklovania vhodné a prospešné. Cyklo oblečenie slúži na to, aby spohodlnilo a zefektívnilo jazdu na bicykli a to isté platí aj pre rukavice. Okrem toho, že vďaka nim je ovládanie bicykla jednoduchšie, lebo ruky sa na kormidle nešmýkajú slúžia napríklad aj ako ochranný prvok pri páde, či pred chladom.

Rukavice ako ochranný prvok

Cyklo rukavice, by si mal zabezpečiť každý, kto jazdí dlhšie trate alebo jazdí na náročnom teréne. Ruky na kormidle sa trením a vibráciami rýchlo spotia a bez rukavíc môžu vzniknúť pľuzgiere alebo odreniny. Preto ak viete, že sa vám ruky rýchlo spotia, pot absorbujúce rukavice sa vám určite zídu. Taktiež sú veľmi užitočné pri páde, kedy sa vám pod kožu môžu dostať malé kamienky a spôsobiť nepríjemné pálenie a bolesť. Vybavte preto vaše cyklo oblečenie rukavicami a tieto riziká vám nebudú hroziť.

rukavice

moto oblečenie – rukavice fox

Poskytujú stabilitu

Ruky sa vám ale z kormidiel môžu šmýkať nie len pre pot, ale aj pre dážď. Vďaka rukaviciam z protišmykového materiálu ruky na kormidle držia pevnejšie, bicykel máte viac pod kontrolou a riziko pádu sa znižuje. Ak ste viac na horské než cestné bicyklovanie, rukavice s polstrovaním alebo gélovou výplňou na dlaniach majú funkciu antishock, čiže absorbujú nárazy, vibrácie pri jazde nerovným terénom.

Chránia pred chladom

Ďalšou výhodou tohto doplnku cyklo oblečenia je ochrana pred chladom. Mrznúce prsty jazdu neuľahčujú ale naopak tešíte sa na to, kedy budete konečne doma a v teple. V obchodoch ale dostať aj zimné cyklo rukavice, ktoré tento problém vyriešia. Cyklo oblečenie teda netreba brať ako výstrelok či módny trend cyklistov. Každý kus má svoje funkcie, ktorým možno uveríte až keď si sami nejaké zabezpečíte.