Pár trikov ako vybrať dokonalý darček k narodeninám

Štandardný

Ani vy si neviete rady aký darček k narodeninám vybrať, aby ste oslávenca naozaj potešili? Strávite hodiny márnou snahou vymyslieť, čo by mu spravilo radosť a stále vám nič nenapadá? Beháte po obchodoch, ale to „pravé orechové“ stále nie a nie nájsť? Prečítajte si pár trikov ako vybrať nielen darček k narodeninám.

1.     Plňte oslávencovi túžby

Počas roka počúvajte daného človeka, zapamätajte si jeho želania a budete presne vedieť, aký darček k narodeninám mu kúpiť. Pokiaľ s ním trávite menej času, pýtajte sa! Naozaj sa poteší práve vtedy, keď sa mu splnia jeho priania a sny a to, o čom vždy sníval zrazu drží v rukách! U žien to môže byť obyčajná kabelka, postačí len sledovať vkus danej osoby.

darček k narodeninám

Ktorá žena by odmietla novú kabelku? Ideálny darček k narodeninám!

2.     Menej je niekedy viac

Aj keď poznáte mnohé koníčky človeka, ktorého chcete obdarovať, oveľa lepšie riešenie je sústrediť sa iba na jednu obľúbenú vec. Nesnažte sa spojiť viacero záujmov a tým si komplikovať hľadanie darčeka na narodeniny. Príliš neprekombinujte – jednoduchosť vyhráva. Prípadne ak sa skutočne neviete rozhodnúť, darujte niečo vtipné či zaujímavé čo ešte nemajú – napr. pánsku zásteru do kuchyne.

3.     Myslite prakticky

Keď vyberáte takýto darček, zamyslite sa, či je len estetický a u svojho nového majiteľa bude zabudnutý zapadať prachom, alebo má aj praktické využitie a oslávenec ho bude často používať. Nikdy nevyberajte darček na narodeniny len tak, aby spravil dojem. Radšej kúpte jednoduchšiu možnosť, ktorá by aj vás viac potešila.

darček k narodeninám

Pánska zástera? Prečo nie!

4.     Nevyberajte darček k narodeninám na poslednú chvíľu

V strese sa nedá kúpiť ten pravý darček k narodeninám, čo vyčarí oslávencovi radostný úsmev. Ak chcete darčekom naozaj potešiť, vyberajte ho dôkladne a nie v strese, vtedy nič vhodné nenájdete. Múdrejšie a efektívnejšie je ísť vyberať darček na narodeniny v dostatočnom predstihu.

5.     Nemiešajte drahé s jednoduchým

Keď kúpite luxusný a drahý darček na narodeniny a k nemu pribalíte malý jednoduchý predmet, oslávenec si oba dary spojí a vznikne priemerný darček. Pokojne kúpte aj malú veselú drobnosť, ale nebaľte ju spolu k drahšiemu darčeku. Darujte ju radšej ako drobnú pozornosť napríklad pri privítaní.

6.     Obal je tiež dôležitý

To, ako je darček na narodeniny zabalený, určuje prvý dojem, takže nie je dobré balenie odfláknuť. Netreba to preháňať, ale vhodne skombinovať obsah s obalom. Dôležité je, aby zabalenie darčeka k nemu aj pasovalo.